Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN pristato: „Kultūros naktis“ suteiks progą vilniečiams ir miesto svečiams virš 90 skirtingų kultūros ir meno renginių

Laikraštis ŠIANDIEN pristato: „Kultūros naktis“ suteiks progą vilniečiams ir miesto svečiams virš 90 skirtingų kultūros ir meno renginių

www.siandien.info; www.madeinvilnius.lt

Pristatome šio savaitgalio (birželio 17-19 d.) Vilniuje TOP 10 renginių anonsą.

1. Kultūros naktis

Kur? Įvairios vietos Kada? Birželio 17 d. (penktadienis)

Penktadienį, birželio 17-ąją, vyksiantis kasmetinis kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ suteiks progą vilniečiams ir miesto svečiams virš 90 skirtingų kultūros ir meno renginių – koncertų, parodų, instaliacijų, spektaklių, kūrybinių dirbtuvių ir ekskursijų. Kaip ir kasmet, renginių programa natūraliai atspindi svarbiausius lūžius kultūros lauke – todėl 2022-ųjų metų Kultūros naktis su viltingu šūkiu „Šviesa visada laimi“ kviečia apsilankyti solidarumą su Ukraina išreiškiančiuose renginiuose.

Renginių programą rasite čia.

2. Ačiū tau, Islandija

Kur? Islandijos gatvė Kada? Birželio 17 d. (penktadienis)

Jau rytoj, penktadienio vakarą, Vilniuje vienuoliktą kartą aidės skambūs šūksniai Ačiū tau, Islandija!, kuriais dėkojame už Islandijos istorinę drąsą ir draugystę Lietuvai. Primiršusiems primename – Islandija pirmoji šalis 1991 m. vasario 11 d. pripažino atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę. Jau tradicija tapusio renginio data taip pat pasirinkta ne atsitiktinai – birželio 17 dieną, šalies gyventojai švęs savo nacionalinę dieną.

Renginių programą rasite čia.

3. Europos archeologijos dienos

Kur? Įvairios vietos Kada? Birželio 17-19 d.

Septynios parodos, šešiolika edukacinių programų, įvairios paskaitos, intriguojantys pristatymai – visa tai birželio 17–19 dienomis pasiūlys per dvidešimt Lietuvos muziejų ir institucijų, prisijungusių ir švenčiančių Europos archeologijos dienas.

Plačiau apie renginius skaitykite čia.

4. Žolynų turgus

Kur? Lukiškių aikštė Kada? Birželio 18 d. (šeštadienis)

Atgaivinta XX a. pr. Vilniaus tradicija – Žolynų turgus – birželio 18 d. vėl pakvies į vidurvasarį žyminčią šventę, kurioje koncertus surengs Rokas Kašėta ir grupė „Strings Of Earth Orchestra“!

Likus kelioms dienoms iki stebuklingosios Rasų nakties, vaistažolės ir kiti augalai atsiskleidžia savo geriausiomis savybėmis, tad tai pats tinkamiausias metas pasidžiaugti suvešėjusia gamta ir pasirūpinti jos teikiamais produktais. Žolynų turguje tradiciškai bus prekiaujama žolelėmis, gėlėmis, prieskoniais, natūraliomis kūno priežiūros priemonėmis, kulinarijos gaminiais ir tautodailės dirbiniais.

5. Kino ir sporto šventė

Kur? Kaukysos sporto aikštynas Kada? Birželio 19 d. (sekmadienis) 13:00 val.

Vilniaus savivaldybė ir įstaiga „Active Vilnius“ sekmadienį, birželio 19 d., 13 val. kviečia Vilniuje šiuo metu gyvenančius ukrainiečius ir sostinės gyventojus bei svečius į kino ir sporto šventę Kaukysos sporto aikštyne.

6. Gaudeamus

Kur? Kalnų parkas Kada? Birželio 19 d. (sekmadienis) 19:00 val.

Gimę trečiąjį tūkstantmetį. Gimę dainuoti. Šokti. Džiaugtis. Mes ateiname tęsti tradiciją! Didysis šventės koncertas birželio 19 d. 17 val. Vilniaus kalnų parke. Koncerte dalyvauja 3000 atlikėjų – choristų, šokėjų, muzikantų – iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, Raminta Naujanytė-Bjelle, Linas Adomaitis. Įėjimas nemokamas!

7. 8 Festival 2022

Kur? Lukiškių kalėjimas Kada? Birželio 17-19 d.

„8 Festival” – tai trijų dienų festivalis mieste tikriems muzikos mylėtojams. Programa, kurios neįmanoma nuspėti, aktualūs vardai, apie kuriuos vieni tik svajoja ar net nedrįsta. Planuokite geriausią vasaros savaitgalį Vilniuje. Gan simboliška, kad jo lokacija – „Lukiškių kalėjimas 2.0”. Birželio 17-19 d. atgaivintas kalėjimo kompleksas bus pilnas šiandienos muzikos ikonų, ateities žvaigždžių ir laimingų žmonių.

8. 5×5 Centric Relay Run

Kur? Vingio parkas Kada? Birželio 18 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Nes žinome, kad RUN IS FUN – ir kartu su jumis jau tai įrodėme organizuojamais estafetiniais bėgimais, skirtais bendraminčiams, bendradarbiams, draugams, kaimynams – ir bet kurių kitų bendruomenių kompanijoms.

Siekiame tapti pagrindiniu masiniu ir aplinkai draugišku estafečių bėgimu miestuose, kuriame svarbu ne tik KIEK nubėgsi, bet KAIP ir KĄ paskatinsi bėgti kartu.

9. Draugų diena

Kur? Baltojo tilto pieva Kada? Birželio 18 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Net penkis savaitgalius iš eilės prie Baltojo tilto Vilniuje šurmuliuos didžiausias nemokamas renginys Ukrainos ir Lietuvos vaikams „Draugų diena“. 12 val. prasidėsiančioje šventėje vaikų ir jų tėvelių lauks ne tik žinomiausių Lietuvos atlikėjų koncertai, bet ir sportinės pramogos, batutų parkas, nemokami skanėstai.

10. LRDT festivalis „Žodžio teritorija“

Kur? Lietuvos rusų dramos teatras Kada? Birželio 17-19 d.

Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT) birželio 17–19 dienomis kviečia žiūrovus į antrus metus rengiamą poezijos festivalį „Žodžio teritorija“. Vilniečius ir miesto svečius visą savaitgalį džiugins ir turiningai praleisti laiką kvies įvairios festivalio veiklos bei renginiai visai šeimai. Dalis „Žodžio teritorija“ renginių – nemokami.

Parašykite komentarą

Top