Jūs esate
Pagrindinis > Žmonės > Vilniuje telkiamas mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“

Vilniuje telkiamas mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“

www.siandien.info

Sausio 11 d., šeštadienį, 14:30 val. Vilniuje, prie Karalius Mindaugo paminklo telkiamas mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“.

Sausio 3 d. Vilniaus policija sulaikė lietuvių kalbos mokytoją Astrą Genovaitę Astrauskaitę vien už tai, kad ši laikė iškeltą Trispalvę – Lietuvos Respublikos Valstybinę Vėliavą. Uždaryta į grotuotą policijos automobilio kabiną su šunimis ji buvo nuvežta į policijos nuovadą ir apklausta taikant prievartą.

„Pastaruoju metu suaktyvėję priešiški veiksmai prieš Lietuvos valstybės simbolius, o tuo pačiu ir valstybingumą, nebaudžiamą Konstitucijos pažeidinėjimą neleidžia likti abejingais. Mitinge klausime, kokios jėgos suinteresuotos Lietuvos įvaizdžio griovimu, Tautinės vėliavos, Vyčio niekinimu, nepagrįstu didvyrių žeminimu ir sąmoningu istorijos iškraipymu?“, – sako vienas iš mitingo rengėjų, visuomenininkas Kęstutis Tamašauskas.

Anot jo, negalime taikstytis su nuolatiniu Lietuvos ir lietuvybės niekinimu, nepagarba Tautos istorinei atminčiai, anglų kalbos brukimu, Lukiškių aikštės memorialo statybos sabotavimu.

” Vilniaus mero nurodymu naikinami Tautos didvyrių atminimo ženklai, išplėšiama ir pavagiama kapsulė skirta ateities kartoms, su kunigų pašventintomis relikvijomis… Negaliu prisiminti, kad Vilniaus savivaldybės iniciatyva būtų vykęs bent vienas renginys, stiprinantis lietuvybę, mūsų valstybingumą, meilę tėvynei“”, – sako Kęstutis Tamašauskas.

Pasak mitingo rengėjų, „vykdoma antivalstybine istorijos politika ir ją ginančiomis brutaliomis represijomis“ Lietuva grąžinama į sovietinio okupacinio režimo laikus, kai „buvo pamintos piliečio laisvės ir teisės, klastojama tautos istorinė atmintis, menkinama valstybės ir Laisvės kovų istorija, juodinami jos didvyriai, draudžiami Lietuvos valstybės simboliai ir persekiojama už jų demonstravimą“.

„Sutramdyti prieš Lietuvą pradėjusį griaunamąjį hibridinį karą antivalstybinį gaivalą – mūsų visų pilietinė ir patriotinė pareiga! Apginkime tautos istorinę atmintį, didvyrių garbę, trispalvę ir valstybę!“, – rašoma mitingo rengėjų išplatintame pranešime ir skelbiami reikalavimai, kurie bus keliami mitinge:
• Pašalinti iš pareigų policijos pareigūnę ir asmenis, nurodžiusius sulaikyti piliečius, kurie sausio 4 d. K. Škirpos alėjoje išreiškė pagarbą Lietuvos laisvės kovų dalyvių atminimui, genocido aukoms ir Lietuvos valstybingumui – Lietuvos Respublikos valstybinei vėliavai;
• Siekiant atkurti istorinę tiesą ir teisingumą bei visuomenės santarvę ir ramybę, nedelsiant grąžinti K. Škirpos alėjos pavadinimą;
• Atleisti iš užimamų pareigų uolų sovietinį kolaborantą, Užsienio reikalų ministrą L. Linkevičių, nuosekliai vykdantį Kremliaus ir Lietuvos priešų užsakytą ir jiems naudingą antilietuvišką valstybinę istorijos politiką;
• Vilniaus miesto merui ir Tarybai nedelsiant nenutraukus propagandinio hibridinio karo prieš Lietuvos valstybę ir neįvykdžius teisėtų piliečių reikalavimų, jų valdžios įgaliojimai privalo būti panaikinti, Vilniuje įvedant specialųjį valdymą iki bus surengti nauji sostinės mero ir Tarybos rinkimai.


Parašykite komentarą

Top