Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Laikraštis ŠIANDIEN. Visų laikų stipriausias pasaulio žmogus dirba Molėtų r. savivaldybės taryboje

Laikraštis ŠIANDIEN. Visų laikų stipriausias pasaulio žmogus dirba Molėtų r. savivaldybės taryboje

    www.siandien.info, laikraštis ŠIANDIEN                 

      Žydrūnas  SAVICKAS – visų laikų stipriausias pasaulio žmogus, jau ne vieną dešimtmetį Lietuvos vardą pasaulyje garsinantis sportininkas.ŠIANDIEN žurnalistas Romaldas Abugelis pakalbino galiūną apie gyvenimą šiuo neramiu laikotarpiu ir ateities planus.

Gerbiamas Žydrūnai, prisiminkite trumpai savo vaikystę Biržuose. Kas jus pastūmėjo į sportą?

                      Vaikystė Biržuose prabėgo puikiai. Tai nuostabus miestas vaikui augti – du ežerai ir dvi upės, gyvenau šalia pilies. Laisvalaikį aktyviai leidau tiek vasaros metu, tiek žiemą. Kieme buvo gerų draugų ratas. Visą laiką prisigalvodavome naujų žaidimų ir pramogų priklausomai nuo metų laiko. Kieme rengdavome „motokroso“ varžybas, tik vietoj motociklų naudojome dviračius (šypsosi), gaminomės riterių aprangas ir rengdavome riterių turnyrus.

                      Su kiemo draugais žaisdavome futbolą, ledo ritulį, kvadratą, taip pat išbandėme ir daug kitų sporto šakų. Į treniruoklių salę mane pastūmėjo krikštatėvis Jonas Šimonis, kuris pats sportavo ir man rekomendavo jėgos treniruotes. Sporto salėje ir sutikau savo būsimą trenerį Stasį Česnauską.  Su juo nutarėme siekti sporto aukštumų, tad mažais žingsneliais ir judėjome link jų.

                      Sportinę karjerą tęsiate jau daugiau kaip trisdešimt metų. Iš kur semiatės tiek jėgų, juk Jums jau artėja penkiasdešimtmetis ?

                      Sportuoti su svoriais pradėjau nuo 13 metų, pirmose varžybose sudalyvavau būdamas 16 metų. Varžybose dalyvauju jau 32 metus, bet motyvacijos vis dar turiu. Motyvacija yra geriausias jėgų šaltinis. Didelis noras, atsidavimas savo darbui ir lemia aukštus pasiekimus.

                      Nors sportuoju jau 35 metus, bet jaučiuosi puikiai. Ilgaamžiškumą sporte, matyt, lėmė mano genai ir, be abejo, sveikas gyvenimo būdas. Visada sveikai maitinausi, grūdinausi, vengiau stresų. Niekada neturėjau ir žalingų įpročių.

                      Tiesa, kad sveikai gyventi reikia daug žinių – ką valgyti, kiek miegoti, kokius vitaminus naudoti, kaip medituoti ir kokius kitus sveikatinimo metodus naudoti.

                      Trylika kartų tapote pasaulio galiūnų čempionu, aštuonis kartus laimėjote Arnold Strongman Classic turnyrą. Kurie sportiniai pasiekimai jums yra patys brangiausi, įsimintiniausi?  

                      Visi sportiniai pasiekimai yra labai svarbūs ir brangūs. Aišku, įsimintiniausios pirmosios pergalės, kai pirmą kartą tapau Lietuvos stipriausiu žmogumi ir kai pirmą kartą tapau stipriausiu pasaulyje.

                      Sportiniu požiūriu vertingi visi mano laimėjimai, nes bus labai sunku kam nors pasiekti daugiau už mane, kai buvo laimėta šimtai varžybų, pasiekta dešimtys pasaulio rekordų.

                      Daugelio nuostabai jūs turite bemaž pusę milijono Instagram sekėjų. Esate itin populiarius ir kituose socialiniuose tinkluose. Ar neslegia toks populiarumas labiau nei didžiuliai svoriai?

                      Kadangi esu žinomas visame pasaulyje, tai turėti daug sekėjų nėra labai sunku. Turiu savo gerbėjų visose pasaulio šalyse. Populiarumas neslegia, nes tai visada buvo mano gyvenimo dalis ir prie jo pripratau palaipsniui, nes išgarsėjau ne per vieną dieną, bet per daug metų smulkiais laipteliais kylant pasiekimams varžybose.

                      Covid – 19 pandemijos metu taip pat buvote aktyvus, reiškėte savo pilietinę poziciją. Ką galėtumėte pasakyti atslūgus įvairiausių suvaržymų bangai?

                      Kadangi labai domiuosi sveikatingumu, tai man iš pat pradžių visa ši pandemija pasirodė labai įtartina. Dar keli mėnesiai iki pandemijos jau turėjau informacijos iš rimtų šaltinių, kad bus visi tie suvaržymai, skiepijimai ir galimybių pasai. Todėl natūraliai buvau ramus ir bandžiau žmones informuoti, kad daugiau galvotų savo galva ir nepasiduotų baimei, kuri buvo kurstoma visais įmanomais būdais.

                      Kai jau tapo visiems akivaizdu, kad suvaržymai ir įstatymų nesilaikymas peržengia visas ribas, aktyviai kritikavau tuos nevykusius valdžios sprendimus. Esu pilietiškas žmogus, man rūpi mūsų šalies politika, todėl negaliu tylėti.

Žydrūnas Savickas – visų laikų stipriausias planetos žmogus.

                      Esate ir verslininkas. Kaip pavyksta suvaldyti verslą šiuo ekonominiu sunkmečiu? Kaip vertinate neseniai Vyriausybės parengtą mokesčių reformą?

                      Vystyti verslą Lietuvoje sunku. Ypač kai verslas smulkus ar vidutinis ir viską darai sąžiningai, be jokių politikų pagalbos, kai nedalyvauji biudžeto pinigų įsisavinime. Mokesčiai turėtų būti mažesni ir paprasčiau administruojami. Begalinės reformos irgi neskatina pasitikėjimo valstybe.

                      Man asmeniškai kol kas sekasi gerai, nes šiuo metu tam skiriu kur kas daugiau dėmesio ir mano verslas yra labai nišinis.

                      Pandemijos metu sunku buvo sporto klubams, teko uždaryti du sporto klubus iš keturių, Tačiau šiuo metu tiems dviems sekasi puikiai. Norisi tikėtis, kad žmonės daugiau neleis uždarymų, bus kur kas protingesni ir kovos už savo laisves.

                      Savaitraščio ŠIANDIEN paskelbto „Metų žmogus 2022“ rinkimuose pelnėte garbingą trečią vietą. Ką jums reiškia toks skaitytojų pripažinimas?

                      Labai smagu, kai įvertina, ne tik už mano sportinius pasiekimus, bet ir už aktyvią visuomeninę poziciją. Ypač tada, kai už savo pasisakymus ir pilietišką poziciją labai nukentėjau tiek finansiškai, tiek moraliai. Bet sportas mane užgrūdino, turiu stiprų imunitetą šmeižtui, melui ir patyčioms.

                      Ačiū ŠIANDIEN skaitytojams už pripažinimą ir palaikymą.

                      Ko reikia, kad ir Lietuva išliktų stipri, atsilaikytų prieš globalizmo sukeltas bangas, kurios griauna pamatines žmonijos vertybes – tikėjimą, šeimą, tautines valstybes?

                      Lietuva gali atsilaikyti tik visiems bendrai surėmus pečius. Pirmiausia reikia išrinkti valdžią, kuri būtų už stiprią nacionalinę valstybę, norėtų išsaugoti savo kalbą, tradicijas. Taip pat rūpintųsi stipria šeima, kaip valstybės pagrindu.

                      Labai svarbų dėmesį reikėtų skirti švietimui ir jaunimo patriotiniam ugdymui, stiprinti smulkų ir vidutinį verslą, padėti vaikus auginančioms šeimoms.

                      Turite patirties ir politikoje. Kitais metais prasidės tikras rinkimų maratonas. Gal ketinate išbandyti jėgas ir rinkimų kovose?  

                      Šiais metais esu išrinktas į Molėtų rajono savivaldybės tarybą. Laukia darbas savivaldoje. Ar dalyvausiu kitų metų rinkimuose dar nesu nusprendęs, nes esu užimtas žmogus ir turiu daug įdomios ir naudingos visuomenei veiklos. Į rinkimus tikrai nesiveržiu. Bet palaikysiu man priimtinus kandidatus. Tai labai svarbūs rinkimai, nes turime nedaug laiko – reikia gelbėti šeimą, tautą ir valstybę.

                      Dėkoju už pokalbį.

Parašykite komentarą

Top