Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Valdžios krizė: nėra kam pagelbėti nuo pandemijos nukentėjusiems ūkininkams

Valdžios krizė: nėra kam pagelbėti nuo pandemijos nukentėjusiems ūkininkams


siandien.info, lrs.lt

Žemės ūkio ministerijos specialistai informavo, kad Vyriausybė yra pritarusi 174 mln. eurų valstybės lėšų skyrimui žemės ūkio ir maisto sektoriams, nukentėjusiems dėl koronaviruso pandemijos ir karantino, tačiau iki šios dienos išmokėta tik apie 20 mln. eurų.

Nors paramos lėšos jau patvirtintos, tačiau norint jas pervesti nuo pandemijos nukentėjusiems ūkininkams, būtina patvirtinti ir su Europos Sąjungos atsakingais asmenimis suderinti lėšų skyrimo taisykles, o tai užtrunka dėl besikeičiančių tarnautojų nuomonių. Komiteto nariai stebėjosi, kad taisyklės vis dar nepatvirtintos, nors to prašoma jau keturis mėnesius.

Kaip Seimo narius informavo posėdyje dalyvavusieji ūkininkai, neįveikiant minėtų biurokratinių kliūčių, neužilgo gali sužlugti visas Lietuvos paukštininkystės sektorius, o kai kurių kailinių žvėrelių augintojų ūkius jau perima antstoliai.

Seimo nariai stebėjosi, kad svarstant tokį svarbų Lietuvos ūkininkams klausimą, posėdyje nedalyvavo nei žemės ūkio ministras, nei kuris nors iš trijų viceministrų. Posėdis vyko nuotoliniu būdu, tad jame dalyvauti buvo sudaryta galimybė iš bet kurios vietos, kur tik yra mobilusis ryšys.

Parašykite komentarą

Top