Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > D. Grybauskaitė: “Būtina keisti viešųjų pirkimų įstatymą ir nebijoti „auksinės tvoros“ kaltinimų”

D. Grybauskaitė: “Būtina keisti viešųjų pirkimų įstatymą ir nebijoti „auksinės tvoros“ kaltinimų”

www.siandien.info

Per dvi D. Grybauskaitės kadencijas VSD ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, iš dalies ir prokųratūra virto itin aktyvūs politinių procesų dalyviai ir net formuotojai. R. Dačkaus nuotr. (Prezidento kanceliarija).


Buvusi Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė socialiniame tinkle pasidalino informacija, kaip ji siūlo spręsti migrantų problemas.


1.Skubus fizinio barjero statymas. 24 val. per parą 7d. per savaitę ir nebijoti didesnių išlaidų. Jei reikia, koreguoti viešųjų pirkimų įstatymus ir procedūras
1.1 kol nėra fizinio barjero, tol naudoti kariuomenę pasienyje labai pavojinga, nes tikėtini ginkluoti konfliktai. Ką gal ir norima išprovokuoti. Nesant nors kokio fizinio barjero neįmanoma įrodyti kas peržengė sieną. Todėl ir nepaprastosios padėties įvedimas pasienyje, be labai konkretaus apibrėžimo, kaip bus panaudojama kariuomenė, labai pavojingas karinio konflikto požiūriu.
1.2 Būtina keisti viešųjų pirkimų įstatymą ir nebijoti „auksinės tvoros“ kaltinimų, nes dabar kyla egzistencinis valstybės saugumo iššūkis.

  1. Krovinių judėjimas iš Baltarusijos turi būti ypatingai tikrinamas arba net stabdomas. Buvo pažadėta į Lietuvą organizuoti didelius kontrabandos, migrantų srautus ir net reaktyvines medžiagas. Kolkas pažadai vykdomi. Todėl trąšų gabenimas traukiniais ir vilkikais iš Baltarusijos turi būti nuodugniai tikrinami ar net ribojami.
  2. Siūlyti ir teikti konkrečius pasiūlymus kartu su kitomis ES šalimis skubiai keisti ES migracijos politiką. JT pabėgėlių konvencijos interpretacijos ES jau taip išplėstos, kad daro pačią ES nesaugia.
    4.1 Vykdyti migrantų atgrasymo politiką ir aktyviai komunikuoti užsienio spaudoje ir internetinėje erdvėje.
    4.2 Kartu su partneriais siekti neteisėtai kirtusius sieną migrantų grąžinimo.
    5.Kartu su ES ir NATO partneriais ardyti nusikalstamus žmonių gabenimo tinklus.
    6.Nedaryti grubių ir reputaciją bei pasitikėjimą griaunančių komunikacijos klaidų. Nežadėk ko negali įvykdyti. Pvz., nepozuok prie tvoros, kurios praktiškai neturi.

Parašykite komentarą

Top