Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Lietuvos prezidentui kaltinimai seksizmu

Lietuvos prezidentui kaltinimai seksizmu

www.siandien.info

Nausėdos pareiškimai vėl sukėlė audrą: skrieja kaltinimai seksizmu.

Prezidento Gitano Nausėdos pasisakymai vėl sukėlė diskusijas. Šįkart šalies vadovo pareiškime, kuriame Vokietijos kariuomenę jis lygina su merginomis, politikai ir ekspertai įžvelgia seksizmą.

lrp.lt nuotr.

Audrą sukėlusi prezidento frazė buvo pasakyta trečiadienį publikuotame interviu BNS. „Vokietijos kariuomenė, žinote, nėra mergina, kurią galima pakviesti gerai praleisti vakaro prie ežero po atviru dangumi. Tai yra rimta kariuomenė, kuriai reikia pasiūlyti vedybų sutartį ir toje vedybų sutartyje turi būti labai aiškiai numatyti Lietuvos įsipareigojimai, ką mes padarysime, nes kitaip Vokietijos kariuomenė savo įsipareigojimų mums taip pat negalės vykdyti“, – agentūrai sakė G. Nausėda. Netrukus tai sukėlė įvairias reakcijas feisbuke.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen: „Tikiuosi, tai liks tik vidaus politikos juokeliu. Jeigu dabar Briuselyje Europos parlamento pirmininkė Roberta Metsola ar kitų parlamentų pirmininkės paklaustų, ką Lietuvos tarptautiniuose santykiuose reiškia „merginos vežimas prie ežero“ ar „vedybinė sutartis“, būtų sudėtinga paaiškinti. Nevykusiu dėl to, kiek jame stereotipų dėl lyčių. Dėl kurių moterys (ir vyrai) Lietuvoje vis dar patiria daug problemų“, – feisbuke rašė politikė.

Konservatorius Mindaugas Lingė teigia, kad tokia retorika nedaro garbės šalies vadovui ir priminė, kad tai – ne pirmas panašus kartas. „Nežinau, kaip merginoms tokie palyginimai, bet iš Prezidento lūpų, panašu, prasprūsta ne pirmą kartą ir tas garbės nedaro.

Dar vasario mėn. lrytas.lt rašė apie Prezidento argumentaciją saugumo konferencijoje Miunchene, kalbant su JAV viceprezidente K. Harris: „G. Nausėda, norėdamas blykstelėti humoru, kreipėsi į viceprezidentę ragindamas pasiųsti į Lietuvą daugiau karių ir dėl to, kad čia yra labai daug gražių moterų. Suprask, jos tikrai patiktų amerikiečių vaikinams“, – pastebėjo Seimo narys.

Situaciją komentuoja ir Žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė. „Berniukų bajeriai? Jei LR Prezidentas Gitanas Nausėda Vokietijos gynybos ministrei Christine Lambrecht irgi tokiais seksistiniais palyginimais kalba, matyt, vestuvių sutarties, kalbant Prezidento žodžiais, niekas sudaryti ir neskuba – vertybės ir požiūris į lyčių lygybę smarkiai išsiskiria“, – rašė ji.

Parašykite komentarą

Top