Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Sulaikė gerai organizuotą nusikalstamą grupuotę

Sulaikė gerai organizuotą nusikalstamą grupuotę

Specialios operacijos metu šį pirmadienį  Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Vilniaus, Vokietijos Federacinės Respublikos, Europolo bei Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnais, Lietuvoje bei Vokietijoje sulaikė gerai organizuotą nusikalstamą grupuotę asmenų – tarp jų ir šios grupuotės lyderis bei organizatorius.

„2018 metų pradžioje Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai gavo duomenų apie organizuotą nusikalstamą grupę, vykdančią prabangių automobilių vagystes Vokietijoje. Grupuotės nariai ne tik vykdė automobilių vagystes, bet ir organizavo jų pargabenimą į Lietuvą bei pardavimą į rytų šalis“, – pranešė Generalinė prokuratūra.

Siekiant ištirti grupuotės vykdomus nusikaltimus, nedelsiant buvo pradėti tyrimai, kuriuos atliko Kauno ir Vokietijos policijos pareigūnai. Šiuos tyrimus organizavo ir juos kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus bei Vokietijos prokurorai.

Sulaikyti asmenys įtariami šiais metais Vokietijoje įvykdę penkiolikos prabangių automobilių („BMW“ ir „Mercedec-Benz“ markių) vagystes. Vidutiniškai vieno automobilio, pagaminto 2017-2018 metais, vertė siekdavo nuo 60 000 iki 170 000 eurų. Manoma, kad bendra žala gali būti apie 1,5 mln. eurų. 

Bendro Lietuvos ir Vokietijos pareigūnų tyrimo metu buvo nustatyta gerai organizuota nusikalstama grupuotė, kurios nariai, veikdami bendrai ir pasiskirstę vaidmenimis, Vokietijos Federacinėje Respublikoje vykdė prabangių automobilių vagystes. Buvo sulaikyta dešimt minėtai nusikalstamai grupei priklausančių asmenų. Sulaikytieji yra Kauno ir Vilniaus gyventojai, ne kartą teisti už turtinio pobūdžio nusikaltimus.

Sulaikyti asmenys įtariami šiais metais Vokietijoje įvykdę penkiolikos prabangių automobilių („BMW“ ir „Mercedec-Benz“ markių) vagystes. Vidutiniškai vieno automobilio, pagaminto 2017-2018 metais, vertė siekdavo nuo 60 000 iki 170 000 eurų.

Manoma, kad bendra žala gali būti apie 1,5 mln. eurų. Tyrimo metu vogti automobiliai buvo surasti Vokietijoje, Lenkijoje bei Lietuvoje. Pagrobtus automobilius grupuotės nariai vilkikuose arba savo eiga pargabendavo į Lietuvą. Čia dalis jų būdavo išardomi, o jų detalės realizuojamos. Pareigūnai toliau tęsia tyrimus ir aiškinasi, ar sulaikytieji neįvykdė vagysčių ir kitose Europos šalyse.

Siekiant betarpiško, efektyvaus ir kokybiško bendradarbiavimo šių metų rugsėjo mėnesį, Europos teisminio bendradarbiavimo padalinyje „Eurojuste“, Hagoje, buvo pasirašytas susitarimas tarp Lietuvos ir Vokietijos Federacinės Respublikos dėl Jungtinės tyrimo grupės sudarymo, tiriant šias organizuotos nusikalstamos grupės padarytas nusikalstamas veikas. Tyrimo grupę sudarė Kauno apygardos ir Vokietijos Federacinės Respublikos Heilbronn apygardos prokurorai bei Kauno ir Heidelbergo organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai.

Taip pat buvo aktyviai bendradarbiaujama su Vokietijos bei Lenkijos kriminalinės policijos pareigūnais.
Sulaikytiesiems asmenims Vokietijos Federacinėje Respublikoje išduoti Europos arešto orderiai.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top