Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuvos žemės ūkio rinkoje – naujas savarankiškas žaidėjas „Groward Group”

Lietuvos žemės ūkio rinkoje – naujas savarankiškas žaidėjas „Groward Group”

Lietuvos žemės ūkio rinkoje atsiranda naujas vardas – savarankišką veiklą pradeda „Groward“ įmonių grupė. „Groward Group“ vardą rinkai pristato bendrovė „VG Agroholding“, atskyrusi savo veiklą nuo „Vičiūnų grupės“ ir tapusi savarankiška žemės ūkio įmonių grupe.

Būdama „Vičiūnų grupės“ dalimi, per pastaruosius ketverius metus įmonė sėkmingai plėtė kiaušinių ir jų produktų, taip pat ekologinių bei egzotinių grūdinių kultūrų verslą Lietuvoje ir užsienyje. Bendra grupės apyvarta 2016 m. augo net 57 % ir peržengė 100 milijonų eurų.

„Sparčiai augame ir turime didelių ambicijų tolesnei plėtrai. Tad akcininkai priėmė sprendimą atskirti žemės ūkio verslą nuo visos „Vičiūnų grupės“ ir sutelkti įmonėje tas kompetencijas, kurios būtinos agro verslui ir kurios leis išlaikyti solidų augimo tempą Lietuvoje bei užsienio rinkose. „Groward Group“ yra inovatyvi ir veržli agroverslo įmonių grupė, išsauganti sukauptą patirtį, užtikrinanti veiklos tęstinumą, bet didinanti efektyvumą“, – atsiskyrimo priežastis aiškino „Groward Group“ vadovas Tomas Strumskas.

Jis pabrėžė, kad paprastesnė, savarankiška ir lanksti įmonės struktūra, galimybė operatyviau priimti sprendimus sudaro geras prielaidas įmonei toliau sparčiai augti ir žengti į platesnes užsienio rinkas.

Pasak T. Strumsko, „Groward Group“ akcininkų struktūra išlieka panaši į lig všiol veikusios bendrovės „VG Agroholding“. Su „Vičiūnų grupe“ ir toliau bus dirbama strateginės partnerystės pagrindais – siekiama verslo sinergijos teikiant tam tikras paslaugas, abi įmonių grupes toliau sies komerciniai saitai.

Pagrindinės „Groward Group“ verslo kryptys išlieka dvi – kiaušiniai ir jų produktai bei grūdų kultūros, ypač ekologinės ir egzotinės. Be to, įmonė yra ir viena didžiausių pašarų gamintojų šalyje, jais aprūpinanti savo paukštininkystės kompleksus.

„Pradėję veikti savarankiškai, „Groward Group“ dar intensyviau gryninsime prioritetines veiklos kryptis – ekologiją ir aukštą pridėtinę vertę. Matome, kad būtent ekologija, produktų natūralumas, kokybė bei inovacijos lemia spartų verslo augimą, kurį sieksime išlaikyti. Tai reikalauja atitinkamo dėmesio darbuotojų kompetencijai, ryžto pirmiesiems išmėginti daugelį žemės ūkio ir gamybos inovacijų, nuolat tobulinamo paslaugų partneriams proceso“, – pabrėžia bendrovės vadovas.

Tai ypač svarbu, kadangi didelė „Groward Group“ verslo dalis vystoma Vakarų Europos rinkose, kur aukščiausi reikalavimai taikomi ne tik produktams, bet ir partnerių aptarnavimo kokybei. „Tiek Vakaruose, tiek ir Lietuvoje sparčiai auga dėmesys maisto produktų kokybei, natūralumui ir sveikatai. Privalome metu reaguoti į šias tendencijas, nes tai – strategiškai svarbiausia sritis, kuri ir kuria didžiausią pridėtinę vertę. Tuo tarpu nauja verslo struktūra sudaro tam puikias prielaidas“.

Kalbėdamas apie kiaušinių ir jų produktų verslą, Tomas Strumskas pagrindines perspektyvas sieja su laisvai ant kraiko laikomų vištų skaičiaus didinimu, paukštidžių modernizacija, kiaušinių be GMO gamyba. Tai reikalauja maždaug 20 % didesnių investicijų, tačiau augant vartotojų sąmoningumui ir jiems atsisakant narvuose auginamų vištų kiaušinių su dirbtiniais priedais, ilguoju laikotarpiu šios investicijos itin patrauklios. Be to, įmonė kurs ir daugiau galutiniam vartotojui skirtų produktų, pavyzdžiui, kiaušinių miltelių ar pusrytainių iš kiaušinių baltymo. Šie gaminiai bus skirti ir mažmeninei prekybai.

Grūdų verslą „Groward Group“ ketina plėtoti tokių ekologinių kultūrų kaip kviečiai, avižos ar žirniai, taip pat netradicinių kultūrų – lęšių, linų sėmenų, avinžirnių, kalendrų, kryptimi. Ši Lietuvoje bei kitose šalyse auginama produkcija itin paklausi tarp aukštos kokybės maisto produktų gamintojų.

Šiuo metu grūdų ir kiaušinių verslai grupės pajamų struktūroje sudaro panašias dalis. Ateityje daugiau pajamų planuojama gauti iš kiaušinių verslo. „Būtent čia matome daugiausiai perspektyvų ir skiriame didžiąją dalį investicijų. Šiuo metu deramės su keliais pasauliniais grandais dėl inovatyvių kiaušinių produktų tiekimo“, – atskleidžia T. Strumskas.

Jis neslepia, kad „Groward Group“ turi ambicingų augimo planų, kuriuos įgyvendins ir didindama savo veiklos apimtis, ir įsigydama naujų įmonių Lietuvoje bei Europoje.

Parengta pagal įmonės pranešimą.

Parašykite komentarą

Top