Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis „ŠIANDIEN“: Penkeri metai be Seimo skambučio

Laikraštis „ŠIANDIEN“: Penkeri metai be Seimo skambučio

ŠIANDIEN – laikraštis – verslo, politikos ir kultūros žinių iš Lietuvos ir viso pasaulio skleidėjas. Mes gvildename istorijos ir dabarties, miesto ir kaimo, atskirų regionų ir bendruomenių gyvenimo aktualijas, nepamiršdami ir mūsų tautiečių išeivijoje. Mūsų vertybės – objektyvumas ir pozityvumas. Nuoširdžiai kviečiame bendradarbiauti ir prisidėti prie leidinio sklaidos.

Pagarbiai vyr.redaktorius Gintautas Kniukšta

Verslo, politikos ir kultūros laikraštis „Šiandien“ Nr.6:

Penkeri metai be Seimo skambučio

Česlovas Juršėnas. Gintauto Kniukštos nuotr.

Prieš penkerius metus, daugiau nei dvidešimt savo gyvenimo metų paskyręs didžiajai politikai, Česlovas Juršėnas pareiškė, kad daugiau nekandidatuos į Lietuvos Respublikos Seimą. Jis – vienintelis parlamentaras, dirbęs Seime šešias kadencijas iš eilės. Už šiuos pasiekimus politikas buvo įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą.
Ką šiandien veikia Česlovas Juršėnas?

Žvejo išpažintis

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Žuvininkystės tarnybos centrinė būstinė kartu su Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pareigybe yra perkeliama į Klaipėdą ir savo funkcijas vykdys iš uostamiesčio. Žvejybos įmonės „Banginis“ ir Vakarų Lietuvos žvejų bei žuvies perdirbėjų konfederacijos vadovas Algirdas Aušra visada turėjo savo poziciją ir nuomonę, nepataikavo nė vienai valdžiai, jos neapgalvotiems sprendimams. Laikraščiui „ŠIANDIEN“ UAB „Banginis“ vadovas Algirdas Aušra atvirai išsakė savo skaudulius dėl reformų, žvejybos kvotų, amžino žvejų nepasitenkinimo valdžia ir laivų supjaustymo.

Dainuoti Lietuvai, Žemei mūsų

Country muzikos Lietuvoje pradininkas , tautinių muzikinių juostų audėjas Vytautas Babravičius (Simas) visuomet buvo Lietuvai itin svarbių įvykių sūkuryje. 2017 – ieji metai – jubiliejiniai Simo kūrybinėje biografijoje – 50 metų scenoje su gitara. Šiemet jis atšventė 65 – erių metų jubiliejų.

Rūtos Šakinytės Lietuvos namai

Jau šį rudenį Rūtos Šakinytės namai bus įkurti Lietuvos sostinės centre, kuriame duris atvers parodų salės, biblioteka, knygynas, skaitykla, konferencijų salė.

Ar šiandien reikia mūsų kraštui naujo svieto lygintojo?“

Prieš 45 – erius metus Lietuvos televizijoje buvo sukurtas filmas „Tada Blinda“. Kaip šiandien gyvena garsusis aktorius Vytautas Tomkus? Lietuvos kino legenda liepos pabaigoje atšventė 77 – ąjį gimtadienį. „ŠIANDIEN“ korespondentai tikėjosi Vytautą Tomkų sutikti jo mėgstamiausioje poilsiavietėje, tačiau prie Baluošo ežero atostogavusi jo dukra Dovilė pasakoja, kad tėvų šią vasarą čia dar nebuvo.

Paminklas Nepriklausomybės akto signatarui

Šilutės rajonas pradėjo renginių, skirtų Valstybės nepriklausomybės atkūrimo 100 – mečiui, ciklą. Pirmasis renginys Nepriklausomybės akto kelionė per visas vienuolika Šilutės rajono seniūnijų. Rugsėjo 16 d. Švėkšnoje atidengtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtas paminklas Kazimierui Steponui Šiauliui, nuo Stemplių kilusiam 1918 m. Nepriklausomybės akto signatarui, prelatui, visuomenės ir valstybės veikėjui.

Švėkšnos bažnyčia. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Lietuvišką paukštieną valgo ir japonai

Paukštienos kainos Lietuvoje palyginti su kitomis ES šalimis yra vienos žemiausių. Mūsų šalis beveik pusę pagamintos paukštienos eksportuoja, nes lietuviška produkcija vertinama dėl aukštos kokybės. „Lietuvišką paukštieną valgo ir japonai, tačiau yra ir kita medalio pusė: net 70 proc. importuojamų paukštininkystės produktų užima lenkiška produkcija“, – sakė laikraščiui „ŠIANDIEN“ Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovas Vytautas Tėvelis.

Ekologinio maisto paklausa auga kaip ant mielių

Romaldas Abugelis

Ekologiški plotai Lietuvoje užima tik apie 6 proc. žemės ūkio naudmenų, mus lenkia ir latviai, ir estai. Viena iš mus apėmusio sąstingio priežasčių – nacionalinės strategijos šiuo klausimu nebuvimas. Matyt, todėl ir naujojo finansinio laikotarpio ES paramos kontekste ekologinis ūkininkavimas yra kuklioje vietoje. Manau, šiame sektoriuje būtina nustatyti keletą konkrečių tikslų ir numatyti priemones jiems pasiekti.

„Kodėl tampame viena nesveikiausių tautų Europoje?“

Prof. Algimantas Kirkutis

Dėl nesulaikomai progresuojančių lėtinių neinfekcinių ligų kasmet netenkame 36 milijonus žmonių gyvybių. Netinkamo gyvenimo būdo sukeltos ligos sudaro 77 proc. viso europiečių sergamumo.

„Galimybių langas veikti šiandien: Lenkijos valdžios signalai ir Airijos pavyzdys“

Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

Žygimantas Pavilionis

Lenkija, sulaukianti Europos Sąjungos institucijų ir kai kurių Vakarų Europos valstybių spaudimo dėl atsisakymo įsileisti nelegalius imigrantus pagal ES patvirtintas kvotas bei matanti sumaištį Višegrado grupėje, pastaruoju metu aktyviai ieško partnerių savo iniciatyvoms tarptautinėje erdvėje paremti.

„Teisingumas ir kurortų statybos. Kas nugalės?“

Ne kartą ir ne du kalbėta apie neteisėtus statinius kurortuose. Ar teisingumą Lietuvoje vykdo tik teismai? Pateikta nemažai informacijos apie projektus, kai vienas statinys turėjo tapti viešbučiu, tačiau buvo parduotas dalimis kaip daugiabučio namo butai. Kitas statinys, pasak dokumentų, turėjo tapti dvibučiu, o buvo parduotas kaip butai daugiabučiame name.

Laikraštis ,,Šiandien” Nr. 6 jau prekyboje. 

Parašykite komentarą

Top