Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > SAVAITĖ: pasmerktas valdžios siekis privalomai skiepyti, be žmonių sutikimo Dieveniškėse apgyvendinti migrantus

SAVAITĖ: pasmerktas valdžios siekis privalomai skiepyti, be žmonių sutikimo Dieveniškėse apgyvendinti migrantus


www. siandien.info, alkas.lt

Šeštadienį Vilniuje surengta akcija buvo pasaulinės akcijos „Pasaulinės demonstracijos už laisvę“ („World Wide Rally For Freedom“) dalimi. Visame pasaulyje tuo pačiu metu vyko protesto akcijos prieš su koronavirusu susijusius apribojimus. Apie 120-yje pasaulio miestų žmonės išėjo į gatves reikalaudami iš valdžios gerbti žmogaus teises ir atlaisvinti per nelyg griežtus koronoviruso dingstimi įvestus suvaržymus. Pranešama, kad Sidnėjuje, Australijoje po susirėmimų su policija dešimtys asmenų buvo sulaikyti.

Mitingas Vilniuje. alkas.lt nuotr.


Liepos 24 d., šeštadienį, Vilniaus Katedros aikštėje žmonės susitelkę į apie pusę tūkstančio piliečių sutraukusį mitingą „Stop Šimonytės vyriausybės represijoms prieš Lietuvos žmones!“ pasisakė prieš valdžios siekius privalomai skiepyti ir testuoti Lietuvos piliečius.


Mitingo dalyviai 11 val., susirinkę Vilniaus Katedros aikštėje, sustojo sudarydami žodį „kova“. Iš Katedros aikštės gausus protestuotojų būrys patraukė Gedimino prospektu link Seimo. Eisena skandavo: „Šimonytės Vyriausybę į kalėjimą“, „Landsbergių šaiką į kalėjimą“, „teroristus į kalėjimą“…

Protesto dalyviai rankose laikė plakatus: „Landsbergių šaika – lauk iš Seimo!“, „STOP PIŠ diktatūrai!“, „Aš Prieš Skiepus!“, „Oro mokestis: be kaukės – 250 eur, su kauke – 0,70 eur“, „Laisvės troškimo net tankais nesutraiškysi“, „Smerkiame Šimonytės spaudimą Lietuvai“, „Lietuvos išdavikai: Armonaitė, Čmil, PIŠ, Landsbergis“, „Tikras virusas – televizija: LNK, LRT, TV3!!“, „Nenaikinkit žodžio laisvės!“, „Ar Rugsėjo 1-oji vaikų koncentracijos stovyklos pradžia???“, „PGR testai neturėtų būti naudojami testams (Kary Mullis)“, „We are being forced to wear a MUZZLE!“, „Thank you dr. Andrew Kaufman EXOSOMES“, „Už laisvą pasirinkimą kurį mums suteikia Lietuvos Respublikos Konstitucija!“, „Stop prievartai prieš žmones!“, „STOP vaikų žalojimui!“, „Dirbkit tautai. Jei dirbate Briuseliui, tai ten ir važiuokit. LAUK!““„Dirbkit tautai. Jei dirbate Briuseliui, tai ten ir važiuokit. LAUK!“ „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“, „Smerkiame Šimonytės diktatūrą“, „Dirbkit tautai. Jei dirbate Briuseliui, tai ten ir važiuokit. LAUK!“ ir kitus.

Atėję prie Seimo, mitinguotojai skanavo „Seimą lauk“. Buvo reikalaujama Vyriausybės ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo.
„Tegul eksperimente dalyvauja, testuojasi ir skiepijasi tik savanoriai, o šiai Vyriausybei bei Vilniaus merui Remigijui Šimašiui dėl prievartos ir represijų (prievartinių „sąlygų“ sudarymo testuotis ir skiepytis, baudų skyrimo, žadamo nušalinimo nuo darbo, atleidimų iš darbo), Lietuvos Konstitucijos sulaužymo jau laikas atsistatydinti, kol neatstatydino sukilę žmonės“, – teigė protesto akcijos rengėjai.

Mitingo rengėjai pakvietė mitingo dalyvius vykti į Dieveniškes ir palaikyti jų kovą prieš valdžios savivalę – priimtą sprendimą nesuderinus su vietos bendruomene apgyvendinti Lietuvos sienos pažeidėjus iš Azijos šalia miestelio gimnazijos.. .

Dieveniškiečiai atkakliai priešinasi valdininkų ketinimams ES ir Lietuvos valstybinės sienos pažeidėjus įkurdinti visai šalia jų miestelio gimnazijos.

Dieveniškų gyventojai ūkio technika užtvėrė privažiavimus prie miestelio gimnazijos ir nežada jos atitraukti.


Dieveniškų gyventojai ūkio technika užtvėrė privažiavimus prie miestelio gimnazijos ir nežada jos atitraukti. alkas.lt nuotr.

Liepos 29 d., ketvirtadienį,15 val. Dieveniškių miestelio gynėjai Vilniuje prie Vyriausybės rūmų ruošiasi surengti didelį mitingą prieš „pasipiktinimą keliantį ir neteisėtą ministro Arvydo Anušausko sprendimą, kuriuo bandoma Dieveniškėse, Šalčininkų rajone įkurti centrą apie tūkstančiui islamo ekonominių migrantų“.

Leidimą 500 asmenų mitingui Vilniaus miesto savivaldybė Dieveniškių bendruomenei išdavė liepos 21 d.

„Mitinge bus išreikštas protestas prieš net 1000 islamo ekonominių migrantų įkurdinimą Dieveniškių, turinčių apie 500 gyventojų, centre, vos 50 metrų nuo lietuvių ir lenkų gimnazijų.

Mitinge bus siekiama:

1. Atšaukti neteisėtą ir provokuojantį Arvydo Anušausko sprendimą.

2. Neatidėliotino Arvydo Anušausko, kaip provokatoriaus, kurstančio konfliktus tarp vietinių bendruomenių bei kaip buvusio KGB agento, figūruojančio paviešintame slaptų KGB bendradarbių sąraše laikraštyje „Respublika“, atsistatydinimo“, – rašoma mitingo rengėjų žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Mitingo rengėjai kreipiasi į visas nevyriausybines organizacijas, partijas, Seimo narius, savivaldybių tarybos narius, kiekvieną Lietuvos gyventoją, krikščionis bei visus geros valios žmones visame pasaulyje prašydami palaikyti jų pastangas.

Parašykite komentarą

Top