Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Arvydas Juozaitis perspėjo šalies vadovę

Arvydas Juozaitis perspėjo šalies vadovę

Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė ir Vokietijos kanclerė A. Merkel. R. Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Šiandien, lapkričio 22 dieną, Sąjūdžio pradininkas, filosofas Arvydas Juozaitis, reaguodamas į Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnybos paskelbtą žinią, kad prezidentė remia JTO pakto dėl migracijos pasirašymą, išplatino viešą pareiškimą, kuriame paneigė prezidentės išsakytus teiginius, esą, paktas nesukuria jokių naujų teisinių įsipareigojimų ir pasekmių, o migracijos politika, esą, liktų suverenia valstybių kompetencija.

Arvydas Juozaitis. Gintauto Kniukštos nuotr.

„Niekaip neįmanoma sutikti su tokia mūsų valstybės vadovės pozicija, kadangi šio pakto tekste keliasdešimt kartų paminėtas žodis „įsipareigojame“. Lygiai taip pat neįmanoma sutikti su prezidentės nuostata, kad šis paktas, esą, padės spręsti nelegalios migracijos problemą. Atvirkščiai, jau pačioje pakto preambulėje teigiama, kad migracija yra geras, pažangus dalykas. Iš tiesų paktas siekia ištrinti skirtumą tarp legalios ir nelegalios migracijos, skatinti „reguliarią“ migraciją“, – teigia A. Juozaitis.

A.Juozaitis primena, kad vis daugiau valstybių suvokia šio pakto grėsmes ir jau oficialiai pareiškė, kad jo nepasirašys: „Ir Lietuva neturėtų pripažinti naujai sugalvotą „žmogaus teisę“ migruoti, suteikti migrantams įvairias brangiai kainuojančias garantijas bei paslaugas. Lietuva turėtų priešintis tokiam multikultūralizmui ir nepasukti globalistiniu savo šalies ir kultūros naikinimo keliu“, – rašoma viešame pareiškime.

Ir perspėjama, kad jei kadenciją baigianti šalies vadovė tokiu būdu stos į globalizmo pusę, tai po rinkimų bus daroma viskas, kad Lietuva šį paktą denonsuotų.

siandien.info

 

Parašykite komentarą

Top