Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Lukašenka ir Putinas susitarė dislokuoti bendras regionines pajėgas. Rengiamas skubus G-7 susitikimas

Lukašenka ir Putinas susitarė dislokuoti bendras regionines pajėgas. Rengiamas skubus G-7 susitikimas

www.siandien.info

 Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Baltarusija tarnauja kaip rusų aviacijos ir logistikos bazė.  „Jau sakiau, kad šiandien Ukraina ne tik aptarinėja, bet ir planuoja smūgius Baltarusijos teritorijoje“, – valstybinė naujienų agentūra BELTA citavo A. Lukašenką.

AP nuotr.

Lukašenka ir V. Putinas susitarė dislokuoti bendras regionines pajėgas. „Dėl paaštrėjimo prie Sąjunginės valstybės vakarinių sienų susitarėme dislokuoti Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos regioninę grupę. Šios grupės pagrindas – armija, Baltarusijos Respublikos ginkluotosios pajėgos“, – sakė A. Lukašenka. „Turiu jus informuoti, kad šios grupės formavimas prasidėjo. Tai, mano nuomone, vyksta jau dvi dienos. Buvo duotas mano nurodymas, kad mes pradėtume formuoti šią grupę“, – teigė A. Lukašenka.

Putinas pirmadienį, praėjus dviem dienoms po didžiulio sprogimo ant Rusijos pasistatyto Krymo tilto, pirmininkavo šalies Saugumo tarybos posėdžiui. „Jei atakos prieš Rusiją tęsis, atsakas bus griežtas“, – teigė Rusijos prezidentas. „Atsakas bus tokio pat masto, kaip ir grėsmės Rusijai“, – kalbėjo V. Putinas. Jis pripažino, kad pirmadienio rytą per koordinuotą ataką Rusijos „tolimojo nuotolio raketos“ nusitaikė į Ukrainos energetikos, karinius ir ryšių objektus.

„Šį rytą Gynybos ministerijos patarimu ir pagal generalinio štabo planą buvo surengtas didžiulis smūgis didelio tikslumo, tolimojo nuotolio ginklais (…) energetikos, karinės vadovybės ir ryšių objektams Ukrainoje“, – sakė V. Putinas per saugumo tarybos susitikimą.

 Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pirmadienį pareiškė, kad Rusijos pajėgų paleista raketų kruša į miestus visoje Ukrainoje yra dalis to, ką Rusija vadina „specialiąja karine operacija“.

Paleistos 83 raketos. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad Ukrainai pirmadienį buvo smogta iš Kaspijos jūros akvatorijos ir Žemutinio Naugardo.

 „Šiandien nuo 6 val. 20 min. iki 11 val. 15 min. Rusijos Federacija raketomis smogė Ukrainos teritorijai iš Kaspijos jūros ir Žemutinio Naugardo rajonų. Jos buvo paleistos į Kyjivą, Lvivą, Prylukus, Chmelnyckį, Dniprą, Nežyną, Žytomyrą, Charkivą“, – parašė pareigūnė.

Putinas pirmadienį, praėjus dviem dienoms po didžiulio sprogimo ant Rusijos pasistatyto Krymo tilto, pirmininkavo šalies Saugumo tarybos posėdžiui.. Jis pripažino, kad pirmadienio rytą per koordinuotą ataką Rusijos „tolimojo nuotolio raketos“ nusitaikė į Ukrainos energetikos, karinius ir ryšių objektus.

Iki 11 val. 34 min. rašistai paleido 83 raketas, iš jų 43 numušė Ukrainos oro gynybos pajėgos. Okupantai taip pat panaudojo 17 dronų-kamikadzių „Shahed 136“, kurie buvo paleisti iš okupuoto Krymo ir Baltarusijos teritorijos. Trys bepilotės skraidyklės buvo numuštos Odesos srityje. Pasak Ukrainos prezidento biuro patarėjo Oleksijaus Arestovyčiaus, rusų tikslas – sunaikinti Ukrainos energetikos infrastruktūrą artėjant žiemai, kad šalies piliečiai turėtų šalti.

 Berlynas pirmadienį pranešė, kad Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį surengs skubų susitikimą dėl naujausių Rusijos atakų Ukrainoje.

Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo atstovas Steffenas Hebestreitas žurnalistams sakė, kad vyriausybės vadovas V. Zelenskį patikino dėl „Vokietijos ir kitų G-7 šalių solidarumo“.

 Pasak jo, antradienį nuotolinis susitikimas prasidės 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku.


Parašykite komentarą

Top