Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Merai pritaria šalies Prezidento veto

Merai pritaria šalies Prezidento veto

www.siandien.info

Lietuvos savivaldybių merai, atstovaujantys visuomeniniams komitetams iš esmės pritaria Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos veto, kuriuo Seimas raginamas Europos parlamento ar savivaldos rinkimuose dalyvaujančių visuomeninių komitetų teises prilyginti partijų teisėms.

Šį pareiškimą pasirašę merai sutaria, kad visuomeninių rinkimų komitetų pareigas prilyginus politinėms partijoms, jiems turėtų tekti ir atitinkama valstybės lėšų parama. Ji priklausytų nuo savivaldybės dydžio ir jos taryboje rinkimų komiteto laimėtų tarybos narių vietų skaičiaus.

Kreipimosi autoriai taip pat palaiko Prezidento veto nuostatą dėl visuomeninio rinkimų komiteto steigėjų skaičiaus, siekiant prilyginti jį tarybos narių dvigubam skaičiui. Šiuo metu įstatyme numatyta 1000 rinkimų komiteto steigėjų Europos parlamento rinkimams ir ne mažiau kaip 0,1 proc. rinkėjų skaičius, steigiant komitetą savivaldybėje. Verta atkreipti dėmesį, kad partijos, keliančios savo kandidatus savivaldybių tarybų rinkimuose, neturi jokių sąlygų dėl partijos narių skaičiaus tos savivaldybės teritorijoje.

Ričardas Malinauskas. Nuotr. iš Druskininkų savivaldybės fondų.

Didiesiems šalies miestams ir kitoms savivaldybėms atstovaujantys visuomeninių rinkimų komitetų merai tikisi, kad Seimas išgirs Prezidento veto argumentus ir visiems rinkimų dalyviams užtikrins vienodas, proporcingas demokratinio atstovavimo sąlygas.

Prezidento veto pritaria bei palaiko Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Varėnos rajono meras Algis Kašėta, Kretingos meras Antanas Kalnius ir Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška.

Parašykite komentarą

Top