Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Mirė aktorius Rimgaudas Karvelis

Mirė aktorius Rimgaudas Karvelis


siandien.info, LRT.lt

Pirmadienį eidamas 87 metus mirė žinomas aktorius Rimgaudas Karvelis. Tai LRT.lt patvirtino Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis.

„Taip, galiu patvirtinti šią informaciją. Šiandien mums žinią apie R. Karvelio mirtį patvirtino jo buvusi žmona“, – sakė R. Rimeikis.
Velionis bus pašarvotas laidojimų namuose „Nutrūkusi styga“. Lankymas – rugpjūčio 21 d., trečiadienį, nuo 15 val. Karstas išnešamas ketvirtadienį 14 val., laidojimas Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

„Lietuvos teatro meno scena ir visa kultūros bendruomenė neteko Rimgaudo Karvelio – talentingo, jautraus menininko, sukūrusio įsimintinus vaidmenis daugelyje Lietuvos spektaklių bei kino filmų. Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams ir visiems, kuriems teko laimė pažinoti šią kūrybingą ir šviesą skleidžiančią asmenybę“, – sakoma Sauliaus Skvernelio užuojautoje.

Aktorius gimė 1933 metais Kaune. Mokėsi Vilniaus 7-ojoje vidurinėje mokykloje. Dirbo Kapsuko, Klaipėdos dramos teatre. Nuo 1965 metų buvo Jaunimo teatro aktorius.

Teatre ir kine sukūrė daug įsimintinų vaidmenų. Teatre vaidino spektakliuose „Atžalynas“ (Juzė), „Būk vyras, Čelestinai“ (Čelestinas), „Škac, mirtie, visados škac!“ (Finkelšteinas, Navickas) ir kituose.

Vaidino keliasdešimtyje filmų – „Herkus Mantas“, „Tadas Blinda“, „Nebūsiu gangsteris, brangioji“ ir kituose.

Jis vaidino ir legendiniame LRT seriale „Giminės“ ir jo tęsinyje „Atžalos“.
R. Karvelis vedė LRT TELEVIZIJOS laidą „Kulinarinės kelionės“.

2012 metais aktorius įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi už viso gyvenimo nuopelnus. R. Karvelis apdovanotas Vyriausybės kultūros ir meno premija.
Saulius Vosylius: buvo kupinas entuziazmo

Serialo „Giminės“ režisierius Saulius Vosylius, kalbėdamas su LRT.lt, teigė, kad žinia apie R. Karvelio mirtį – labai netikėta ir skaudi: „Dar šiandien, kaip tyčia, žiūrėjau medžiagą iš „Giminių“, kur kartu dirbome. Neįtikėtina. Žinau, kad R. Karvelis sirguliavo, gulėjo ligoninėje, bet jis vis dar turėjo daug planų ir sumanymų. Sunku patikėti žinia.“


Anot S. Vosyliaus, R. Karvelis buvo nuostabus ir šiltas žmogus, pasižymėjo pareigingumu. „Jis visuomet tobulai mokėdavo tekstą, o kartu buvo pilnas improvizacijos. Tai mūsų „Giminių“ siela“, dirbome kartu beveik pusę gyvenimo, net 30 metų“, – tegia S. Vosylius.

Režisierius, kalbėdamas apie R. Karvelį, akcentuoja aktoriaus sugebėjimą persikūnyti ir paveikti žiūrovus: „Žinote, pravirkdyti lengva, o štai prajuokinti…

R. Karvelis tai sugebėjo. Jis galėjo nieko nedaryti, tačiau kurdavo personažus, keliančius šypseną. Pavadinčiau jį kino aktoriumi, nes tai žmogus, kurį įdomu stebėti stambiame plane.“

S. Vosylius sako, kad tikrai nesinori kalbėti apie R. Karvelį kamavusias sveikatos problemas. Vietoje to, sako režisierius, galima išskirti niekad neišblėsusį R. Karvelio entuziazmą: „Esu aplankęs jį ligoninėje, jis man daug papasakojo apie vaikystę, jaunystę. Iš ligoninės jis buvo išėjęs ir dalyvavo susitikime su žiūrovais, buvo pilnas jėgų. Retai kada buvo matyti, ar R. Karvelis susirūpinęs, ar blogai jaučiasi.“
Aktorius Algirdas Latėnas LRT RADIJUI sako, kad kolega buvo tikras teatro metraštininkas.


„Jis buvo ne tik puikus aktorius, bet ir teatro metraštininkas. Jeigu ne Rimas, teatruose būtų mažiau medžiagos. Mes buvome ne tik kolegos, bet ir dvasiškai artimi. Apie daug ką šnekėdavom… Jis buvo labai neabejingas Jaunimo teatrui gerąją prasme. Jis buvo aktorius iš didžiosios raidės“, – velionį prisimena A. Latėnas.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo ir savo vardu reiškia užuojautą aktoriaus, Auksinio scenos kryžiaus laureato Rimgaudo Karvelio artimiesiems.

„Rimgaudo Karvelio vaidmenys yra neatsiejami nuo naujo, nepriklausomo teatro ir televizijos etapo Lietuvai atkūrus nepriklausomybę 1990 m. Jo atminimas liks įamžintas jo kūryboje, o pavyzdys mokys ateities kartas“,– teigia parlamento vadovas.

Velionio R. Karvelio artimiesiems, bičiuliams ir jo talento gerbėjams Seimo Pirmininkas linki stiprybės.

Parašykite komentarą

Top