Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Pasaulio lyderiai pasmerkė išpuolį Londono centre

Pasaulio lyderiai pasmerkė išpuolį Londono centre

Lietuvos radijas, www.verslaspolitika.lt

Londono policija teigia, kad trečiadienio išpuoliu įtariamas asmuo buvo įkvėptas su islamistais susijusio tarptautinio terorizmo, tačiau jo tapatybės kol kas neatskleidžia. BBC skelbia apie 8 sulaikytus su išpuoliu siejamus asmenis.

Sulaikytieji yra skirtingų tautybių, tarp jų yra pusmažis vyras ir apie 40 metų moteris.

Kaip pranešė BBC, užpuolikas gimęs Britanijoje ir buvo žinomas tiek vietinei policijai, tiek žvalgybai. Prejmerė Theresa May paviešino, kad nukautas vyras buvo susijęs su tyrimu, atliktu prieš kelis metus, dėl ekstremizmo.
Per ataką žuvo mažiausiai 5 žmonės, tarp jų ir užpuolikas.

Dar maždaug 40 žmonių sužeista, kai kurie sunkiai. Kaip jau skelbta, užpuolikas automobiliu įvažiavo į pėsčiuosius ant Vestminsterio tilto, paskui prie parlamento rūmų pastato nudūrė policijos pareigūną. Tada įtariamasis buvo nukautas.

Londone ir visoje šalyje artimiausiu metu žadama, kad budės daugiau patruliuojančių pareigūnų, tačiau terorizmo grėsmės lygis Jungtinėje Karalystėje nekeičiamas, nes ir iki šiol jis buvo aukštas.

Iškart po išpuolio premjerė Theresa May pareiškė, kad jos šalis neapsiduos terorui. Jos teigimu, išpuolio vieta pasirinkta neatsitiktinai.

„Vertybės, kurias reprezentuoja mūsų parlamentas – demokratija, laisvė, žmogaus teisės, teisės viršenybė – nusipelnė pagarbos bet kur pasaulyje, todėl tai taikinys tiems, kurie šias vertybes atmeta. Bet leiskit jus patikinti – bet koks bandymas įveikti šias vertybes smurtu ir teroru yra pasmerktas žlugti. Ryte parlamentas rinksis kaip įprasta ir Londono gyventojai bei visi čia atvykę iš viso pasaulio atsikels ir pradės savo dieną kaip įprasta. Jie sės į traukinius, paliks savo viešbučius ir eis šiomis gatvėmis – gyvens savo gyvenimus. Ir mes visi kartu gyvensime toliau, niekad nepasiduodami terorui ir neleisdami neapykantai ir blogiui mūsų išskirti“, – sakė Didžiosios Britanijos premjerė Th. May.

Pasaulio lyderiai pasmerkė išpuolį Londono centre. Vokietijos kanclerė sako, kad Vokietija tvirtai stovi kartu su Britanija. Prancūzijos vadovas teigia, kad jo šalis, kuri pastaruoju metu pati keliskart nukentėjo nuo teroristų, supranta, ką britai išgyvena. Baltieji rūmai pažadėjo visišką Jungtinių Valstijų vyriausybės paramą atsakant į išpuolį ir siekiant išsiaiškinti visus atsakingus asmenis.

Išpuolį pasmerkė ir Lietuvos prezidentė bei premjeras. wikipedia  nuotr.

Parašykite komentarą

Top