Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Mirė ekonomistas, buvęs finansų ministras Eduardas Vilkelis

Mirė ekonomistas, buvęs finansų ministras Eduardas Vilkelis

www,siandien.info

Eduardas Vilkelis

Eduardas Vilkelis / LRT stop kadras

Šeštadienį po sunkios ligos mirė Lietuvos ekonomistas, buvęs finansų ministras Eduardas Vilkelis. Žinią LRT patvirtino jo sūnus Bernardas Vilkelis.

„E. Vilkelis šį pasaulį paliko pavasarį paminėjęs 70-ąjį jubiliejų, po ilgos ir alinančios ligos, tačiau pragyvenęs ilgą ir gražų gyvenimą. Gimęs ir visą gyvenimą mylėjęs Dzūkiją, užauginęs tris sūnus, pastatęs ne vieną namą ir pasodinęs begalę medžių. Savo gyvenimą Tėvelis dalino į visas puses – šeimai, darbui laisvalaikiui. Ir visose srityse skynė laurus“, – savo feisbuko paskyroje skelbia sūnus Bernardas.

Pasak sūnaus, didžiąją dalį jo a. a. tėtis atidavė Lietuvos valstybei.

„Pradedant nuo Valstybės kontrolės institucijos atkūrimo 1990-aisiais a. a. Bronislovo Lubio buvo pakviestas dirbti 5-osios Vyriausybės finansų ministru, kuriuo būdamas Lietuvai ypač sudėtingais laikais sugebėjo stabilizuoti visą finansų sistemą, padėjo pamatus Lietuvai, kurioje dabar turime džiaugsmo gyventi. Ministravimo metu Lietuvoje buvo įvesta Lietuvos nacionalinė valiuta litas, o Tėčio parašą kaip pasiekimų įvertinimą iki šiol galime matyti ant 1994 metų laidos Lito bankontų“, – primena jis.

E. Vilkeliui taip pat teko dirbti Lietuvos banko valdybos nariu, kuriuo būdamas pasirašė strateginį sutarimą dėl lito „pririšimo“ prie Euro, kas buvo pirmasis žingsnis Lietuvai įsivedinėjant Eurą.

„Tuo pat metu dirbo Lietuvos Bankų Asociacijos prezidentu, Lietuvos Centrinio Vertybinių Popierių depozitoriumo valdybos nariu, Lietuvos Verslo Konfederacijos prezidentu, valdybos nariu bei dalyvavo visuomeninėje veikloje – prisidėjo prie „Gelbėkit vaikus“, „Vilniaus kolegijos“, kitų organizacijų valdymo siekdamas, kad Lietuvoje būtų gyventi gera“, – dėsto sūnus.

E. Vilkelis už savo nuveiktus darbus yra gavęs apdovanojimų, tarp kurių svarbiausias – 2004 metais įteiktas valstybinis apdovanojimas LDK Gedimino ordino Karininko kryžius už nuopelnus Lietuvai.

Atsisveikinimas su Eduardu Vilkeliu vyks nuo pirmadienio 12 val. „Amžinybės“ salėje Nr. 2 (Talino g. 10A, Vilnius), urna į Druskininkų kapines išnešama antradienį 12 val.

Parašykite komentarą

Top