Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lietuvos vyrų rinktinė baigė savo kelionę Europos krepšinio čempionate

Lietuvos vyrų rinktinė baigė savo kelionę Europos krepšinio čempionate

Lietuvos vyrų rinktinė baigė savo kelionę Europos krepšinio čempionate. Turnyro aštuntfinalyje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 64:77 (17:25, 13:12, 18:24, 16:16) nusileido Graikijos nacionalinei komandai.

Lietuviai B grupėje užėmė pirmąją vietą, o Graikijos rinktinė A grupėje liko ketvirta.

Lietuvos rinktinė akistatą pradėjo tokiu startiniu penketu: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas;

Rungtynes dėjimu pradėjo Jonas Valančiūnas – 2:0. Graikai netrukus išsiveržė į priekį – 4:5. Manto Kalniečio tritaškis neleido varžovams pabėgti – 9:10. Vis dėlto sėkminga atkarpa kėlinio viduryje leido Graikijos komandai kiek atitrūkti – 9:15. Antroje kėlinio pusėje rezultatas buvo kiek sušvelnintas – 14:17. Antroje kėlinio pusėje oponentų persvara šoktelėjo iki dviženklės – 14:25. Po pirmojo ketvirčio lietuviai atsiliko 17:25.

Kėlinį tritaškiu pradėjo graikai – 17:28. Po kurio laiko mūsiškiai rezultatą sušvelnino iki vienženklio – 21:28. Abiems komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, tad Graikijos komanda liko priekyje – 23:30. Antroje ketvirčio pusėje lietuviai beveik pasivijo varžovus – 27:30, bet graikai vis išliko pirmaujančiųjų pozicijoje – 29:35. Po dviejų kėlinių lietuviai atsiliko 30:37.

Antrą rungtynių dalį taikliu metimu pradėjo graikai, bet savo dėjimu čia pat atsakė Mindaugas Kuzminskas – 32:39. Čia pat graikai vėl įgavo dviženklį pranašumą – 34:44. Daugiausia Kosto Slouko pastangomis graikai atitrūko – 36:50. Antroje kėlinio pusėje varžovų persvara dar padidėjo – 40:57. Po sėkmingos atkarpos skirtumas buvo sumažintas iki vienženklio – 48:57. Vis dėlto kėlinio pabaigą varžovai sužaidė užtikrinčiau ir likus vienam kėliniui pirmavo 48:61.

Paskutinį ketvirtį ekipos pradėjo apsikeisdamos tiksliomis atakomis – 50:63. Lietuviai sumažino skirtumą iki devynių – 54:63. Vėliau skirtumas aptirpo dar labiau – 59:63. Bet čia pat graikai vėl pabėgo – 59:68, o deficitas vėl tapo dviženklis – 61:75. Per likusį laiką graikai savo persvaros nebepaleido ir eliminavo lietuvius iš Europos čempionato, iškovodami pergalę rezultatu 77:64.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas – 20, Jonas Valančiūnas – 13 (15 atk. kam.), Mantas Kalnietis – 11 (7 rez. perd.), Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas – po 7, Jonas Mačiulis – 5, Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Artūras Milaknis ir Artūras Gudaitis taškų nepelnė, Eimantas Bendžius nežaidė;

Graikija: Kostas Sloukas – 21 (5/7 trit.), Nick Calathes – 14, Ioannis Bourousis (8 atk. kam) ir Kostas Papanikolau – po 11;

Ketvirtfinalyje graikų lauks Kroatijos ir Rusijos dvikovos nugalėtojai.