Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gyvas kaimas: Tiltuose bitininkų šventė -„Kvepia medumi mūsų stalas“

Gyvas kaimas: Tiltuose bitininkų šventė -„Kvepia medumi mūsų stalas“

www.siandien.info, Gintauto Kniukštos nuotr.

Rugsėjo 8 dieną, gražią šeštadienio popietę,  Trakų r. Tiltų kaime vyko tradicinė bitininkų šventė „Kvepia medumi mūsų stalas“.

„Ar bulves jau nukasėte“, – linksmai susirinkusiųjų klausė rajono merė Edita Rudelienė. Ji nuoširdžiai dėkojo Tiltų bendruomenei ir jos pirmininkei Laimai Kamaitienei už puikią bitininkų šventę. Net Seimo narys Juozas Baublys juokaudamas prisipažino, kad iš ryto medų kopinėja, o laisvalaikiu dirba Seimo nario darbą.

Šventėje svečių apsilankė tikrai daug: buvęs žemės ūkio ministras Vytautas Knašys, Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius, Rūdiškių seniūnijos seniūnas ir Rūdiškių bitininkų draugijos pirmininkas Tadeušas Pavlovskis bei kiti svečiai iš Žemės ūkio rūmų ir Žemės ūkio ministerijos sveikino ir bitininkus, ir Tiltų kaimo žmones, linkėjo gero derliaus ir darbščių bitelių, o jos, pasak profesoriaus Skirkevičiaus, doriems ir darbštiems žmonėms tik laimę ir sveikatą neša.

Šventėje užteko medaus ir sūrių, širdžiai mielų lietuviškų dainų ir kaimiškos muzikos. Bendruomenės namuose buvo surengta dienraščio „Lietuvos rytas“ fotografo Vlado Ščiavinsko nuotraukų, spaustų ant drobės, paroda „Šimtmečio delnuose”.

„Kaimas gyvas, žmonėms labai reikia tokių švenčių“, – džiaugėsi Tiltų bendruomenės pirmininkė Laima Kamaitienė. Prieš šventės atidarymą vyko seminaras apie bitininkystę, mugėje šventės dalyviai įsigijo medaus, duonos ir kitų maisto produktų.

Tltai – etnografinis gatvinis rėžinis Rūdiškių seniūnijos kaimas pietiniame Trakų rajono pakraštyje, nuo rajono centro nutolęs 32 km. Nuo pat įsikūrimo, kaimas priklauso Valkininkų parapijai.

Tiltų vardas siejamas su tiltu per Gelužos upelį. Kaimą supa Tiltų ir Žvingeliškių pušų miškai, juose gausu uogų ir grybų, galima prisirinkti vaistažolių. Kiek toliau nuo pagrindinių kelių esančiame kaime gaivus ir tyras oras.

Tiltai savo istoriją skaičiuoja nuo 1777 m., 1920-1939 m. kaimas buvo okupuotas lenkų, sovietmečiu tapo Tiltų kolūkio centrine gyvenviete ir Lieponių apylinkės centru.

Kaime pastatytas  pušies medžio kryžius, pastatytas 2007 m., minint kaimo 230-ąsias metines.

Šiaurinėje kaimo pusėje ant kalnelio yra veikiančios kapinės, kuriose yra senų paminklų bei palaidoti partizanai Jonas Jaraminas, Vaclovas Matkevičius, Stanislovas Staknys, žuvę 1945 m. gegužės 4 d. Pagelužio kaime. Jiems pastatytas „Geležinio vilko“ rinktinės paminklas. Už  Pagelužio kaimo, partizanų žuvimo vietoje, stovi Vyčio kryžiaus paminklas.

Parašykite komentarą

Top