Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ,,ŠIANDIEN”: „Lietuvos klausimas“ 1990 metais

Laikraštis ,,ŠIANDIEN”: „Lietuvos klausimas“ 1990 metais

1990 m. Lietuvos premjerė K. Prunskienė susitinka su Didžiosios Britanijos premjere M. Thatcher. Nuotrauka iš knygos ,,Pirmoji diplomatinė pergalė”.

,,Katalonijos nepriklausomybės tarptautinė bendruomenė nepripažins,“- pareiškė Prancūzijos Europos reikalų ministrė Nathalie Loiseau „Esame Ispanijos sąjungininkai ir partneriai, Ispanija yra brandi demokratinė valstybė, taigi nežadame kištis į jos vidaus reikalus“, – sakė ministrė.

,,Katalonijos situacija man primena 1990 metus, kai paskelbus Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo aktą ne tik JAV, bet ir kitos Vakarų Europos valstybių vadovai neskubėjo susitikti su Lietuvos Respublikos vadovybe. Tuomet tai buvo TSRS vidaus reikalas…“, – sakė laikraščiui ,,ŠIANDIEN“ buvęs Seimo Tarptautinių ryšių skyriaus vedėjas Rimantas Stankevičius.

Kokie buvo pirmieji susitikimai su Vakarų valstybių lyderiais atkūrus Lietuvos nepriklausomybę? Rimantas Stankevičius nuo 1990 m. balandžio iki 1991 m. sausio dirbo Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės Kazimieros Danutės Prunskienės padėjėju, buvo ne vieno svarbaus susitikimo liudytojas.

Anot jo, 1990 m. Lietuvai Vakarai dar buvo dengiami geležinės uždangos. Šių valstybių pagalbos pripažįstant 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą labai reikėjo. Deja, jos neskubėjo…

Laikraštis ,,ŠIANDIEN” NR. 8 jau prekyboje. IEŠKOKITE VISUOSE PREKYBOS CENTRUOSE

Parašykite komentarą

Top