Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: ūkių skaičius Lietuvoje per 10 metų sumažėjo trečdaliu, o nuo 2003 m. – 51 procentu

Naujas ŠIANDIEN numeris: ūkių skaičius Lietuvoje per 10 metų sumažėjo trečdaliu, o nuo 2003 m. – 51 procentu

www.siandien.info

Rytoj- naujas ŠIANDIEN numeris. Neseniai paskelbti žemės ūkio surašymo, kuris vyko 2020 metais, duomenys. Ūkių skaičius Lietuvoje per 10 metų sumažėjo trečdaliu, o nuo 2003 m. – 51 procentu.

„Ūkių mūsų šalyje mažėja žymiai sparčiau, negu Latvijoje ar Estijoje. Per dešimtmetį labiausiai sumažėjo ūkių, turinčių 2-10 ha naudojamų žemės ūkio naudmenų. Ūkių, turinčių daugiau kaip 100 hektarų žemės ūkio naudmenų, buvo 5,8 tūkst., jie sudarė 4 proc. visų ūkių ir valdė daugiau nei pusę šalies naudojamų žemės ūkio naudmenų.

2020 m. surašymo duomenimis, daugiausia ūkių buvo Lietuvoje – 64 proc. daugiau nei Estijoje ir Latvijoje kartu sudėjus, bet vidutinis ūkio dydis pas mus buvo mažiausias. Estijoje vidutinis ūkio dydis – beveik keturis kartus didesnis už Lietuvos.

Pasėlių struktūra Estijoje ir Latvijoje buvo panaši: daugiau nei pusę pasėlių ploto užėmė javai, apie ketvirtadalį – pašariniai augalai, apie dešimtadalį – pramoniniai augalai. Lietuvoje javų plotas didžiausias – net du trečdaliai bendro pasėlių ploto.

Mažiausi galvijų ūkiai buvo Lietuvoje – vidutiniškai vienam galvijų ūkiui čia teko tik 18 galvijų, Latvijoje – 25, o Estijoje – 100 galvijų. Kiaulininkystės ūkiai taip pat mažiausi Lietuvoje. Vidutiniškai vienam kiaulininkystės ūkiui Lietuvoje teko 64 kiaulės, Latvijoje – 90, o Estijoje – 4230.

2020 m. surašymo duomenimis, daugiausia ūkių buvo Lietuvoje – 64 proc. daugiau nei Estijoje ir Latvijoje kartu sudėjus, bet vidutinis ūkio dydis pas mus buvo mažiausias. Estijoje vidutinis ūkio dydis – beveik keturis kartus didesnis už Lietuvos.“

ŠIANDIEN prenumerata visuose Lietuvos pašto skyriuose, www.prenumeruok.lt, www.prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top