Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Mirė Nobelio taikos premijos laureatas, buvęs JT vadovas Kofis Annanas

Mirė Nobelio taikos premijos laureatas, buvęs JT vadovas Kofis Annanas

„Annanų šeima ir Kofi Annano fondas su didžiuliu liūdesiu praneša, kad buvęs Jungtinių Tautų generalinis sekretorius ir Nobelio taikos premijos laureatas ramiai mirė šeštadienį, rugpjūčio 18 dieną, po trumpos ligos“, – sakoma fondo pranešime.
AFP / Scanpix

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl iškilaus Ganos piliečio, diplomato ir Nobelio taikos premijos laureato, buvusio Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus Kofi Annano netekties. Pasak D. Grybauskaitės, savo gyvenimą K. Annanas paskyrė darbui ginant žmogaus teises ir taiką visame pasaulyje.

Šalies vadovės užuojautos laiške Ganos prezidentui Nana Akufo-Addo pabrėžiama, jog K. Annanas išliks ryškiu pavyzdžiu visiems pasaulio žmonėms, diplomatams ir Jungtinių Tautų pareigūnams, siekiantiems taikos, ginantiems žmogaus teises ir lygybę.

D. Grybauskaitė reiškia nuoširdžią užuojautą ir linki stiprybės K. Ananno šeimai ir artimiesiems, jo gausiems bendražygiams ir pasekėjams bei visiems Ganos žmonėms.

„Tai lėmė jo ilgametę karjerą Jungtinėse Tautose, telkiant bendras tarptautines pastangas apsaugoti žmonių gyvybes daugelyje konfliktų, nelaimių ir skurdo paliestų pasaulio kraštų“,-, teigiama Prezidentūros spaudos tarnybos pranešime.

Gana skelbia savaitės gedulą. Ganos prezidentas Nana Akufo-Addo paskelbė savaitės trukmės gedulą dėl K. Annano mirties

Pranešime K. Annano fondas jį apibūdino kaip „pasaulinį veikėją ir pasišventusį tarptautininką, visą gyvenimą kovojusį už teisingesnį ir taikesnį pasaulį“.

„Jis pasiekdavo kenčiančiuosius, jo gili atjauta ir empatija palietė daugybę žmonių. Jis nesavanaudiškai teikė pirmenybę kitiems, ką bedarytų, visuomet spinduliavo nuoširdų gerumą ir šilumą“.

Parengta pagal spaudos pranešimus, siandien.info

Parašykite komentarą

Top