Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Mokesčių sistemos sutvarkymas ir efektyvesnis jų administravimas – vienas iš Vyriausybės veiklos prioritetų

Mokesčių sistemos sutvarkymas ir efektyvesnis jų administravimas – vienas iš Vyriausybės veiklos prioritetų

Vyriausybė pritarė Baudžiamojo ir Administracinio nusižengimų kodeksų pataisoms, kuriomis siūloma diferencijuoti baudžiamąją atsakomybę už mokesčių vengimą, priklausomai nuo siekiamos išvengti mokesčių sumos dydžio ir nuo to, ar buvo veikiama organizuotoje grupėje.

Taip pat nustatyta vienoda riba, nuo kurios atsiranda baudžiamoji atsakomybė už mokesčių vengimą nepriklausomai nuo mokesčių vengimo būdo – nepaisant to, ar siekiant išvengti mokesčių pateikiami žinomai neteisingi duomenys ar jokie duomenys nėra pateikiami.

„Mokesčių sistemos sutvarkymas ir efektyvesnis jų administravimas – vienas iš Vyriausybės veiklos prioritetų. Bausmių už mokesčių vengimą sugriežtinimas turėtų pagerinti mokesčių surinkimą, sumažinti šešėlinės ekonomikos mastus“, – teigia premjeras Saulius Skvernelis.

Dabar siūloma taikyti vienodas baudžiamosios atsakomybės atsiradimo ribas nepriklausomai nuo to ar mokesčių mokėtojas pateikė klaidingus duomenis, ar duomenų nepateikė apskritai.

Už neteisingą duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, už deklaracijos ar kito dokumento nepateikimą, kai siekiama išvengti mokesčių, kurių sumą viršija 1 900 eurų būtų skiriama bauda arba laisvės apribojimo, arba laisvės atėmimo iki 4 metų bausmė. Kai siekiama išvengti mokesčių, kurių sumą viršija 19 000 eurų ar veikiama organizuotoje grupėje, būtų skiriama bauda arba laisvės apribojimo, arba laisvės atėmimo iki 8 metų bausmė.

Šiuo metu stambaus masto mokesčių vengimas ar mokesčių vengimas veikiant organizuotoje grupėje laikomas nesunkiu nusikaltimu ir be baudos ar laisvės apribojimo bausmės gali užtraukti maksimalią iki 3 metų laisvės atėmimo bausmę.

Už neteisingą duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, kai siekiama išvengti mokesčių, kurių sumą viršija 380 eurų, baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų. Už deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimą (kai valstybės institucija apie tai priminė raštu), kai siekiama išvengti mokesčių, kurių suma viršija 19 000 eurų, baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų.
verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top