Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Naujai išrinktame Seime dirbs 103 vyrai ir 38 moterys

Naujai išrinktame Seime dirbs 103 vyrai ir 38 moterys

www.siandien.info, vrk.lt

Naujai išrinktame Seime dirbs 103 vyrai ir 38 moterys. Aukščiausius, Vyriausybės ir Seimo vadovų postus, taip pat planuoja užimti moterys  – Ingrida Šimonytė ir Viktorija Čmilytė Nielsen.

Lyginant su ankstesnės kadencijos Seimu, moterų skaičius Seime išaugo daugiau nei 5 procentiniais punktais: 2016 metais į Seimą išrinkta 111 vyrų ir 30 moterų.

Tiesa, Lietuva pagal lyčių balanso rodiklius vis dar atsilieka nuo Europos Sąjungos vidurkio.

Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) duomenimis, Europos sąjungoje 2020 metų trečiąjį ketvirtį vyrai vidutiniškai sudarė 67,5 proc., moterys – 32,5 proc. parlamentų narių. Po Šių rinkimų Lietuvos vidurkis siekia atitinkamai 73 ir 27 procentus.

Apibendrinusi Seimo rinkimų rezultatus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad 81 dabartinės kadencijos Seimo narys perrinktas naujai ketverius metus truksiančiai kadencijai.

81 šios kadencijos Seimo narys perrinktas 2020-2024 Seimo kadencijai
Šie Seimo nariai rinkėjų sprendimu galės tęsti darbus ir 2020-2024 m. kadencijoje.

Trys iš jų į naują parlamentą išrinkti politikai jame dirbs aštuntą kadenciją iš devynių galimų nuo 1990 metų. Penki politikai Seime dirbs septintą kadenciją.

VRK duomenimis, Seimo nario mandatus iškovojo 103 (73,05 proc.) vyrai ir 38 moterys (26,95 proc.). Lyginant su nueinančia kadencija šiemet į Seimą pateko 5 procentiniais punktais daugiau moterų. 2016-aisiais į Seimą buvo išrinkta 111 (78,72 proc.) vyrų ir 30 (21,28 proc.) moterų.

Seimo rinkimuose savo pilietinę valią išreiškė:

daugiamandatėje apygardoje – 1 175 026;
vienmandatėse apygardose pirmajame rinkimų ture – 1 174 725;
vienmandatėse apygardose antrajame rinkimų ture – 917 671.

Pasibaigus antrajam rinkimų turui, Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su politinių partijų vadovais.

Prezidentas pasveikino konservatorius su pergale rinkimuose, taip pat palinkėjo buvusiai varžovei Ingridai Šimonytei sėkmės imantis vadovauti būsimai Vyriausybei.

„Kai ši partija pateikė savo kandidate į premjerus I. Šimonytę, manau, kad yra visiškai logiška palinkėti I. Šimonytei sėkmės premjero poste. Tačiau iki tol reikia atlikti visus būtinus darbus dėl koalicijos formavimo ir dėl ministrų portfelių pasidalijimo“, –  sakė G. Nausėda.

Kalbėdamas apie būsimos Vyriausybės formavimą šalies vadovas teigė, kad reikalavimai ministrams bus patirtis, politinė valia ir gebėjimas per kadenciją atlikti numatytus darbus.

Klausiamas apie būsimus ministrus ir užsienio politikos tęstinumą, G. Nausėda teigė, kad vertinti kandidatūras dar per anksti.

„Neslėpsiu, buvo kalbama ir apie vieną kitą pavardę, bet šiandien būtų  mažiausiai nerimta šias pavardes traktuoti kaip iškaltas akmenyje. Dar turi būti bendras susitarimas, kokiai partijai kokia ministerija atitenka, kas imsis atsakingų pareigų Seime“, – kalbėjo šalies vadovas.

Susitikimo metu G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad su būsima dešiniųjų koalicija tikisi sutarti dėl gerovės valstybės vizijos ir ragino nepamiršti ir tų rinkėjų, kurie balsavo už kitas partijas, lūkesčių.


Parašykite komentarą

Top