Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Šalies vadovas domėjosi Seimo darbu

Šalies vadovas domėjosi Seimo darbu

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su naująja Seimo valdyba, aptarė pagrindinius parlamento darbotvarkės klausimus.

Šalies vadovas domėjosi, kaip artimiausiu metu bus organizuojamas Seimo darbas ir ar bus užtikrintos galimybės priimti svarbius sprendimus, susijusius su Vyriausybės formavimu bei valstybės biudžeto tvirtinimu.

„Esame kritiškai svarbiame kovos su pandemija taške, be to, būtina sklandžiai užbaigti ir Vyriausybės tvirtinimą. Nepaisant visų Seimui tenkančių išbandymų, šios vienos svarbiausių valstybės institucijų darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui“, – sakė Prezidentas.

Naujoji Seimo valdyba šalies vadovui pristatė planus išplėsti Seimo galimybes dirbti nuotoliniu būdu. Prezidentas domėjosi, kokios priemonės numatytos siekiant identifikuoti ne Seimo salėje balsuojančius parlamentarus, kaip bus užtikrinama sklandi diskusijų eiga bei apsaugotos opozicijos teisės.

„Kviečiu visas parlamentines partijas suvienyti jėgas ir priimti tolesniam Seimo darbui būtinus sprendimus“, – sakė šalies vadovas.

Kalbėdamas apie valstybės biudžeto prioritetus, Prezidentas pabrėžė, kad būtina atsakingai žiūrėti į planuojamą deficitą bei valstybės skolą ir jų toliau nedidinti. Šalies vadovo nuomone, reikalinga daugiau dėmesio skirti prioritetams, kurie yra orientuoti į žmogų (pensijas, neapmokestinamąjį pajamų dydį), ką galima pasiekti, mažinant tam tikras kapitalo investicijas ir priimant kovai su šešėliu skirtas priemones. Taip pat būtina biudžete numatyti saugiklius kovai su COVID-19 pandemija ir papildomas išlaidas jau priimtų įstatymų įgyvendinimui.

Seimo politinės valios šiuo metu laukia svarbios Prezidento teisėkūros iniciatyvos, skirtos viešųjų pirkimų ir korupcijos prevencijos sistemų pertvarkai. Artimiausiu metu Seime taip pat turi būti užregistruotos Prezidento teisėkūros iniciatyvos dėl pilnos nedarbo išmokos neįgaliesiems ir vaistų priemokos kompensavimo nepasiturintiems asmenims.

Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

Top