Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujasis Jungtinės Karalystės karalius Karolis III pirmą kartą kreipėsi į tautą

Naujasis Jungtinės Karalystės karalius Karolis III pirmą kartą kreipėsi į tautą

Karalius Karolis III su žmona Camilla© Scanpix

www.siandien.info

Pirmojoje savo kalboje, kaip karalius, monarchas emocingai pagerbė savo motiną. Jis dalijosi savo liūdesiu dėl mylimos mamos mirties, kuri, jo teigimu, buvo „įkvėpimas ir pavyzdys tiek jam, tiek visai šeimai“.

Karalius sakė, kad jos gyvenimas buvo „nugyventas gerai“, tačiau jos bus labai gedima. Sėdėdamas šalia mamos nuotraukos, vilkėdamas juodą kostiumą ir kaklaraištį, jis sakė, kad mama „aukodavosi dėl savo pareigos“.

Karolis III naujuoju JK karaliumi oficialiai bus paskelbtas šeštadienį. Karalius pasakojo, kad jis iš karalienės nuolat jautė „meilę, susižavėjimą ir pagarbą, kuri tapo jos valdymo ženklu“.

 „Kaip gali paliudyti kiekvienas mano šeimos narys, ji šias savybes sujungė su šiluma, humoru ir neklystančiu gebėjimu visada matyti tai, kas geriausia žmonėse“, – sakė jis.

Karolis III pažadėjo tęsti savo velionės motinos tarnybą, sakydamas, kad jį irgi lydi „neišmatuojamai praradimo jausmas“.

Karalienė Elžbieta ll (nuotr. SCANPIX)

„Mano gyvenimas, žinoma, pasikeis, man prisiimant naujas pareigas, – kalbėjo karalius. – Nebegalėsiu tiek daug savo laiko ir jėgų skirti labdarai ir problemoms, kurios man taip rūpi. Tačiau žinau, kad šis svarbus darbas bus tęsiamas patikimose kitų rankose.

Jis pagerbė savo „mylimąją žmoną Camillą“, patvirtindamas, kad ji tapo jo karaliene konsorte.

Kalboje Karolis III paminėjo ir savo sūnų Williamą, savo įpėdinį, su žmona, kuris nuo šiol su ja priims naujus titulus – Velso princo ir Velso princesės.

„Žinau, kad kartu su Catherine greta mūsų naujasis Velso princas ir princesė ir toliau įkvėps ir vadovaus nacionaliniam dialogui, padėdami pritraukti atsidūrusius paraštėse į centrą, kur gali būti suteikta gyvybiškai svarbi pagalba“, – kalbėjo monarchas.  

Nepaisant sudėtingų pastarųjų metų santykių, jis taip pat pagerbė Sasekso hercogą ir kunigaikštienę, sakydamas, kad nori „išreikšti savo meilę Harry ir Meghan, kurie savo gyvenimą ir toliau kuria užsienyje“. Karalius taip pat išreiškė didelį dėkingumą už didžiulį kiekį užuojautų, skirtų karališkajai šeimai sunkiuoju metu.

Parašykite komentarą

Top