Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Auksinių svogūnų“ apdovanojimų architektas atsakė Vaikų teisių apsaugos kontrolierei

„Auksinių svogūnų“ apdovanojimų architektas atsakė Vaikų teisių apsaugos kontrolierei

 www.siandien.info

Balandžio 1-ąją TV3 televizijoje transliuoti „Auksinių svogūnų“ apdovanojimai viešojoje erdvėje susilaukė kritikos dėl renginio vedėjų pajuokavimų apie vieną politiką ir jo dukrą.

Edita Žiobienė, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolierė. Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga (vtaki.lt)

Vaikų teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją (LRTK). „Manytina, kad šiuo atveju neatsakingai, neetiškai ir neįvertinant visų galimų neigiamų pasekmių elgėsi ne tik vaiko tėvai, bet ir renginio organizatoriai bei transliuotojai. (…) Turint omenyje minėtas aplinkybes bei atsižvelgiant į nurodytos laidos turinį (peržiūrėjus viešai prieinamą laidos įrašą), vaiko teisių apsaugos kontrolierė dėl viešai paskelbtos informacijos įvertinimo kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją“, – Eltai perduotame komentare teigia Vaiko teisių apsaugos kontrolierės vyresnysis patarėjas Egidijus Meilus.

 „Pažiūrėjau gal penkiolika minučių šių metų „Auksinius svogūnus“. Pasidarė taip šlykštu, taip negera. Kodėl žmonės tai vis dar žiūri? Ir kokie žmonės tai žiūri? Humoras virtęs tiesiog patyčiomis, o tie Valinkso juokeliai, kaip ir tie jo „svogūnai“ – tiesiog supuvę. Kaip dar žemiau galima kristi, negu tyčiojantis iš vaiko? Vaikas juk nekaltas dėl to, kas yra jo tėvai. Atvirai, išgirdus vedėjo žodžius, norėjosi tiesiog nusikeikti.

Kiek dabar kalbama apie prastą vaikų psichologinę būklę, panikos atakas, nevaldomas patyčias ir net vaikų savižudybes. Ir tada, kaip niekur nieko, patyčios rodomos per televiziją kaip visiškai normalus ir priimtinas reiškinys. Tai labai neatsakinga tiek iš vedėjų pusės, tiek iš televizijos. Suprantu, renginys skirtos pasijuokti, bet dar kartą – prie ko čia vaikas?‘, – rašo „Delfi“ skaitytoja.

Tuo tarpu A. Valinskas, kaip rašo ELTA,  atkirto E. Žiobienei: „Tai visi šitie pseudo vaikų gynėjai tegul eina nafik“ . Jo nuomone, vaikų teisių apsaugos tarnybos turėjo neleisti sklisti informacijai, kai paaiškėjo, kad Seimo narys P. Gražulis turi nesantuokinę dukrą.

Parašykite komentarą

Top