Jūs esate
Pagrindinis > Kultūra > Posėdžiaus Baltijos Asamblėjos Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

Posėdžiaus Baltijos Asamblėjos Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

Sausio 31 d., penktadienį, Seime posėdžiaus Baltijos Asamblėjos Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

Šiais metais Baltijos Asamblėjai pirmininkaujanti Estija pasiūlė aptarti šias temas: Baltijos valstybių bendradarbiavimas kultūros srityje siekiant kurti regioną, išsiskiriantį minimaliu poveikiu aplinkai; Baltijos valstybių aukštojo mokslo institucijų strateginė partnerystė; Baltijos valstybių bendradarbiavimas su CERN (Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija); Baltijos kultūros fondas ir kt.

Baltijos Asamblėjos Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotoja Signe Kivi (Estija) sako, kad visos šalys susiduria su drastišku klimato kaitos poveikiu, todėl būtini skubūs, plataus užmojo kolektyviniai veiksmai ir tvirta politinė valia. Pirmininkaujanti Estija siūlo kultūros renginių organizatorių veiksmus derinti su pastangomis tausoti aplinką, siekti ekologiškai tvarių sprendimų. Komitetas aptars konkrečius veiksmus, kaip to siekti.

2019 m. birželio 21 d. Palangoje vykusiame Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje V. Razumas informavo, kad 2018 m. gegužės mėn. Baltijos valstybės tarptautinėje infrastruktūroje įsteigė Baltijos šalių grupę bendradarbiavimui su CERN koordinuoti. Kaip asocijuotoji narė Lietuva yra pasirengusi padėti Estijai ir Latvijai rengtis narystei.

Parašykite komentarą

Top