Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Nuo 2023 m. liepos 1 d. vaistinėse privalės dirbti ne mažiau nei vienas vaistininko išsilavinimą turintis asmuo

Nuo 2023 m. liepos 1 d. vaistinėse privalės dirbti ne mažiau nei vienas vaistininko išsilavinimą turintis asmuo

www.siandien.info

Prezidentas G. Nausėda sako, kad Farmacijos įstatymo pataisų įsigaliojimas nukeliamas paskutinį kartą, privalome pasiruošti pokyčiams

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Farmacijos įstatymo pataisas, praėjusią savaitę priimtas Seime. Pataisos numato įstatymo įsigaliojimo termino nukėlimą dvejiems su puse metų – t. y. tik nuo 2023 m. liepos 1 d. vaistinėse privalės dirbti ne mažiau nei vienas vaistininko išsilavinimą turintis asmuo.

Pasak šalies vadovo, šis Farmacijos įstatymo įsigaliojimo datos nukėlimas siejamas su beprecedente koronaviruso plitimo situacija šalyje. Pokyčiai farmacijos sektoriuje šiuo metu dar labiau apsunkintų pastangas efektyviai kovoti su pandemija.

Vis tik Lietuvos vadovas pabrėžia, kad šis Farmacijos įstatymo įsigaliojimo termino nukėlimas privalo būti paskutinis, o farmacijos sektorius jau dabar turi ruoštis būsimiems pokyčiams.

Balandžio pabaigoje Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas Seimui pateikė Farmacijos įstatymo 35 str. pakeitimo projektą, kuriuo siūloma leisti vaistinėje jos darbo laiku dirbti ne mažiau kaip vienam vaistininko padėjėjui (farmakotechnikui), kuomet jo veiklą, naudojantis ryšio priemonėmis, sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka prižiūri vaistininkas.

Danijoje gyvena 5 mln. 511 tūkstančių gyventojų ir ta šalis turi 300 vaistinių. Lietuvoje yra 1 346 vaistinės, t.y. – didžiausias vaistinių tinklas visoje Europos Sąjungoje. Didmiesčiuose vaistinių prieinamumas yra itin didelis.

„Pandemijos sukelta farmacijos sektoriaus apkrova šiuo metu negali būti padidinta dar ir Farmacijos įstatymo pataisų įsigaliojimo įgyvendinimu. Manau, tai trukdytų efektyviai kovoti su pandemija. Vis tik tai nereiškia, kad įstatymo įsigaliojimo termino nukėlimas būtų toleruotinas įprastomis aplinkybėmis, nes tai pakirstų piliečių pasitikėjimą valdžios sprendimų nuoseklumu. Jau dabar farmacijos sektorius turi ruoštis artėjantiems pokyčiams, kad pacientams būtų užtikrinama nuolatinė kokybiška farmacinė paslauga bei atstovaujama žmonių, o ne suinteresuotų šalių interesams“, – teigė Prezidentas.

Parašykite komentarą

Top