Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Sąjūdžio už Lietuvos miškus kreipimasis

Sąjūdžio už Lietuvos miškus kreipimasis

Gintautas Kniukšta, sąjūdžio už Lietuvos miškus pirmininkas

Tegul 2021 metais mus visus lydi noras kurti ir daryti kilnius darbus. Paskutinėmis šių metų dienomis parengėme sąjūdžio už Lietuvos miškus kreipimasi į premjerę ir aplinkos ministrą, kitas valdžios institucijas.

Jame, be kita ko, sakoma, kad visiškai nekertamų miškų plotas būtų ne 1 procentas, kaip dabar, o bent 15 proc., nedelsiant atšaukti 2018 m. rugpjūčio 8 d. priimtą LR Vyriausybės nutarimą 6 proc. didinti vidutinę metinę valstybinių miškų pagrindinių kirtimų normą.

Visose Lietuvos saugomose teritorijose, įskaitant ES saugomo tinklo ,,Natūra 2000“ teritorijas, sustabdyti kirtimus tol, kol su suinteresuotomis visuomenės grupėmis, mokslininkais, miškininkais nebus suderinta visuose Lietuvos miškuose kirtimų tvarka, apimtys ir būdai, bus priimti miškų kirtimo apimtis ir tvarką reglamentuojantys teisės aktai.

Taip pat pažymima, jeigu Aplinkos ministerija ir toliau išskirtinai gins medienos pramonės interesus, karantinui pasibaigus, nuolat organizuosime piketus, kitas visuomenines akcijas prie Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės, Aplinkos ministerijos ir reikalausime atšaukti iš pareigų aplinkos ministrą.

Miškai – mūsų visų brangiausias turtas, kurį dar turime ir kuris priklauso visiems Lietuvos žmonėms. Turime aiškiai savo valdžiai pasakyti, kad ji privalo atsižvelgti į visuomenės nuomonę dėl mūsų visų miškų valdymo, apsaugos bei naudojimo.

Gerų metų, mielieji miškų gynėjai ir saugotojai.

Parašykite komentarą

Top