Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Palaikys Ukrainos siekį gauti kandidato statusą ir ragins ES lyderius priimti teigiamą sprendimą”

„Palaikys Ukrainos siekį gauti kandidato statusą ir ragins ES lyderius priimti teigiamą sprendimą”

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį, atvykęs į Briuselį, telefonu kalbėjosi su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo išvakarėse Lietuvos ir Ukrainos vadovai aptarė Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai klausimą. Prezidentas užtikrino V. Zelenskį, kad  per rytojaus ES lyderių diskusiją aktyviai palaikys Ukrainos siekį gauti kandidato statusą ir ragins ES lyderius priimti teigiamą sprendimą.

Prezidentas G. Nausėda su V. Zelenskiu aptarė Lietuvos teikiamą karinę paramą Ukrainai, kalbėjo apie papildomą karinių priemonių poreikį.

„Lietuva tvirtai palaiko Ukrainą ir tęs paramą visomis priemonėmis tol, kol ji bus reikalinga. Mes kartu su Ukraina iki pergalės”, – sakė Lietuvos vadovas.

Lietuvos ir Ukrainos Prezidentai taip pat aptarė būdus spręsti dėl Rusijos veiksmų susidariusią Ukrainos grūdų eksporto krizę, galimus naujus grūdų gabenimo kelius per ES teritoriją bei Rytų partnerystės šalis.

Parašykite komentarą

Top