Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimas siekia apriboti tarpusavio atsiskaitymus grynaisiais pinigais

Seimas siekia apriboti tarpusavio atsiskaitymus grynaisiais pinigais

www.siandien.info

Seimas po svarstymo pritarė Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektui, kuriuo siekiama nuo šių metų lapkričio 1 d. apriboti didesnius tarpusavio atsiskaitymus ir kitus mokėjimus pagal sandorius grynaisiais pinigais.

Pagal siūlomas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, už atsiskaitymų grynaisiais pažeidimus baudos būtų skiriamos ir mokantiems pinigus, ir juos priimantiems: gyventojams jos siektų nuo 300 iki 900 eurų, o įmonių vadovams – nuo 600 iki 1,5 tūkst. eurų. Už pakartotinus pažeidimus baudos gyventojams būtų nuo 900 iki 2,4 tūkst. eurų, o įmonių vadovams – nuo 1,5 iki 3 tūkst. eurų.

 Pagal svarstomą projektą, tiek įmonėms, tiek gyventojams būtų uždrausta atsiskaityti grynųjų pinigų sumomis, viršijančiomis 3 tūkst. eurų.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas posėdyje pabrėžė, kad daugumos gyventojų siūlomi apribojimai nepalies, nes ribojimas būtų taikomas tik tiems sandoriams, kurių sumos yra reikšmingos, o Lietuvos banko turimais duomenimis net 97 proc. visų mokėjimų nesiekia 5 tūkst. eurų ribos.

Pagal siūlomą reglamentavimą, šis ribojimas būtų netaikomas, jei tarpusavio atsiskaitymai ir kiti mokėjimai pagal sandorius būtų atliekami per mokėjimo paslaugų teikėjus, kai Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra užtikrinamas kliento tapatybės nustatymas.

lrs.lt nuotr.

Draudimas taip pat nebūtų taikomas tuomet, kai tarpusavio atsiskaitymai ir kiti mokėjimai pagal sandorį negalėtų įvykti negrynaisiais pinigais dėl to, kad šių atsiskaitymų ar mokėjimų vietoje mokėjimo paslaugų teikėjai neteiktų reikalingų paslaugų, o pagal sandorį būtų būtina atsiskaityti nedelsiant.

Šiuo atveju atsiskaitymus ir kitus mokėjimus pagal sandorį grynaisiais pinigais gaunantis (priimantis) asmuo per 10 dienų Valstybinės mokesčių inspekcijos nustatyta tvarka turėtų pranešti mokesčių administratoriui apie atsiskaitymų grynaisiais pinigais ir kitų mokėjimų pagal sandorį grynaisiais pinigais faktą, aplinkybes, dėl kurių nebuvo galima atsiskaityti negrynaisiais pinigais, ir pateikti sandorio šalių identifikavimo duomenis.

Galutinį sprendimą dėl šio projekto Seimas planuoja priimti, kai dėl svarstomų pataisų sulauks dabartinės Vyriausybės išvados.

Parašykite komentarą

Top