Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Pasvaliečiai išėjo į miškus ir mokėsi išgyventi minimaliomis sąlygomis

Pasvaliečiai išėjo į miškus ir mokėsi išgyventi minimaliomis sąlygomis

Rūta Grušaitė

Pasvalio rajone vyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės lauko taktikos pratybos „Vyčio kardas 2018“, kurių metu vyko ir Savivaldybės lygio civilinės saugos kompleksinės pratybos.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje buvo sukviesta Ekstremaliųjų situacijų komisija dėl inscenizuoto neteisėto pasienio ruožo kirtimo iš Latvijos į Lietuvą mūsų rajono ribose.

Buvo sukviesta daugiau kaip pusšimtis atsakingų institucijų ir įstaigų atstovų aptarti situacijos ir koordinuoti veiksmus, bandant išspręsti susidariusią situaciją, į Savivaldybės administracijos patalpas ėmė veržtis aktoriai, vaidinantys priešiškai nusiteikusius asmenis, vyko gaisro inscenizacija. Į minią, sustojusią priešais pastatą, įvažiavo automobilis ir sužeidė daugiau kaip dešimt taikių gyventojų.

Visi šie veiksmai buvo skirti policijos, priešgaisrinės, greitosios pagalbos tarnybų operatyvumui tikrinti, buvo stebimas reakcijos į situaciją laikas ir reagavimo būdai. Visų tarnybų atstovai turėjo galimybę pasipraktikuoti, ką daryti tokiu atveju, jei iš tiesų įvyktų tokie tragiški įvykiai.

Pasvalio jaunimo teatro „Drãma“ aktoriai vaidino sužeistuosius: jų skausmingi šūksniai ir aimanos gąsdino savo tikroviškumu. Tokio lygio praktiniai užsiėmimai yra būtini norint koordinuoti ir sklandžiai vykdyti veiksmus, atsitikus nelaimei.

Prie kariškių vykdomų pratybų prisijungė ir neseniai įsikūrusi asociacija „Aktyvus Pasvalys“, organizavusi sukarinto pobūdžio renginį „Pasvalio krašto takais“. Jau penktadienį vakare daugiau kaip 30 žmonių išvyko į šalia Daujėnų esančius miškus mokytis išgyventi minimaliomis sąlygomis. Kariškiai vedė paskaitas apie išgyvenimą, mokė šaudyti ir orientuotis aplinkoje, budėti naktį ir akylai stebėti aplinką.

Buvo suorganizuotas taikus pilietinis pasipriešinimas prieš kariškius, kurie pratybų metu buvo trumpam tapę priešais. Renginio „Pasvalio krašto takais“ dalyviai, iškėlę plakatus ir dainuodami, užtvėrė kelią ties Žadeikiais ir Smilgiais, stabdė „priešų“ mašinas, kontaktuodami su pratybų vadovais nukreipė juos į pasalos punktus.

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės lauko taktikos pratybų „Vyčio kardas 2018“ kulminacija buvo pasiekta sekmadienį. Daujėnuose gegužės 20 d. vyko partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimas bei Sekminių šventė. Čia rinktinė demonstravo iškilmingą rikiuotę, buvo skaitomas istorinis pranešimas „Pasvalio krašto gynėjai“.

Susirinkusieji turėjo galimybę pasivaišinti kareiviška koše, apžiūrėti ginklų, technikos ir įrangos parodą, dalyvauti kariškose estafetėse „Tapk kariu vienai dienai“. Rinktinės atstovai dalijosi ir karo prievolės informacine programa.

Apdovanojimo (kryžiaus) „Už nuopelnus Bažnyčiai ir Popiežiui“ Pranui Kizniui įteikimo akimirka

Sekminių šventėje dalyvavo Seimo narys Antanas Matulas, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Pasvalio krašto garbės pilietis Pranas Kiznis, Vyskupas Genadijus Linas Vodapjanovas, Vyskupas Emeritas, Pasvalio krašto garbės pilietis Jonas Kauneckas, Pasvalio dekanas Henrikas Kalpokas bei kiti garbūs svečiai. Šventė buvo ypatinga ne tik gausiu susirinkusiųjų būriu. Šv. Mišių metu Pranui Kizniui buvo įteiktas Kryžius „Už nuopelnus Bažnyčiai ir Popiežiui“.

Tai valstybinis Vatikano apdovanojimas, kuris yra laikomas šeštuoju seniausiu Romos katalikų bažnyčios apdovanojimu. Tokį apdovanojimą Lietuvoje iki šiol turėjo tik vienas žmogus. Šį kryžiaus apdovanojimą įsteigė 1888 m. liepos 17 d. popiežius Leonas XIII.

Nuotraukų autoriai – Gintautas Gegužinskas ir Rūta Grušaitė

Parašykite komentarą

Top