Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Pareiškė protestą dėl Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje pasisakymo

Pareiškė protestą dėl Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje pasisakymo

www.siandien.info; ES Tarybos © Vida Press nuotraukos

Šiandien į į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos Liaudies Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Qu Baihua, kuriam buvo pareikštas griežtas protestas dėl balandžio 22 dieną Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje išsakytos pozicijos, esą taip vadinamos „buvusios Sovietų Sąjungos šalys“ neturi faktinio statuso tarptautinėje teisėje.

Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad trys Baltijos valstybės buvo neteisėtai okupuotos. Iš neteisės negali gimti teisė – tai yra tarptautinės teisės principas, pagal kurį neteisėtos sovietų okupacijos žlugimas reiškė Baltijos valstybingumo tąsą. Kinijos ambasadoriaus komentaras yra Baltijos šalių bei kitų valstybių istorijos iškraipymas. Tai prieštarauja ir 1991 metų rugsėjo 14 dieną pasirašyto Jungtinio komunikato dėl diplomatinių santykių tarp Kinijos Liaudies Respublikos ir Lietuvos Respublikos užmezgimo nuostatoms.

Užsienio reikalų ministerijos proteste taip pat pažymima, kad Kinijos ambasadoriaus abejonė dėl Krymo priklausymo Ukrainai yra nepriimtina. 1991 metais visa tarptautinė bendruomenė, įskaitant Kinijos Liaudies Respubliką, Ukrainą su Krymu kaip jos integralia dalimi pripažino tarptautiniu mastu. Krymas yra ir visada bus Ukrainos dalimi

Šiandien  Liuksemburge vyksta Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryba (URT), kurioje dalyvauja užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Šiuo metu teikiant paramą Ukrainoje svarbiausias yra greitis. Stiprinti Europos gynybinius pajėgumus yra svarbu, tačiau turime sutelkti visas pastangas, kad Ukraina gautų karinę paramą kuo greičiau, – prieš prasidedant URT sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Komentuodamas Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje pareiškimą  ministras teigė: „Matome, kad kitų šalių vadovai jau pasmerkė šį pareiškimą ir esame dėkingi už Baltijos šalims išreikštą paramą“.

Susitikimo metu ministrai aptars situaciją Ukrainoje, bendrus ES amunicijos Ukrainai pirkimus, planus dėl tolesnio ES finansavimo per Europos taikos priemonę, ES mokomosios misijos Ukrainoje pažangą ir poreikį užtikrinti Ukrainos karinių pajėgų apmokymo tęstinumą, o taip pat Rusijos atsakomybės klausimą ir ES sankcijų Rusijai procesą.

Užsienio reikalų ministrai kartu su Europos Tarybos (ET) generaline sekretore M. Buric ir Islandijos užsienio reikalų ministre Th. Gylfadottir taip pat aptars pasirengimą Europos Tarybos vadovų susitikimui Reikjavike, o su Sakartvelo užsienio reikalų ministru I. Darchiashvili – regiono saugumo aktualijas ir šalies vidaus situaciją.

Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio atvykimo į susitikimą vaizdo įraš anglų kalba: https://newsroom.consilium.europa.eu/events/20230424-foreign-affairs-council-april-2023/139582-arrival-and-doorstep-lt-landsbergis-20230424

Parašykite komentarą

Top