Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Paroda „Būti savimi: Kovo 11-osios signatarų ir Seimo narių poezija“

Paroda „Būti savimi: Kovo 11-osios signatarų ir Seimo narių poezija“

www.siandien.info

Leonas Milčius. Redakcijos archyvo nuotrauka.


Gegužės mėnesį Lietuvoje tradiciškai rengiamas Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“.
Seimo skaitykla surengė parodą „Būti savimi: Kovo 11-osios signatarų ir Seimo narių poezija“. Tai proga ne tik geriau susipažinti su poetine kūryba, bet ir jos autoriais, kurių dalis, beje, kasdien yra šalia mūsų.

Parodoje pristatomi Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarų eilėraščiai, Seimo narių kūryba. Ne visus Seimo narius – poezijos kūrėjus pavyko surasti, ne visi kuriantys poeziją yra išleidę poezijos knygų. Kai kurių eilėraščių ieškojome įvairiuose rinkiniuose. Turbūt ne vieną lankytoją nustebins Romualdo Ozolo poezijos knygelė, Vytauto Landsbergio poetinė kūryba, dainingos Dalios Teišerskytės eilės, signataro Algirdo Endriukaičio politinių įvykių ironiškas sueiliavimas bei kitų autorių – buvusių ar esamų politikų – kūriniai.

Parodoje taip pat pristatoma po vieną eilėraštį iš signatarų Gintauto Iešmanto, Vidmantės Jasukaitytės, Leono Milčiaus, Nijolės Oželytės, Algirdo Patacko, Liudviko Rasimavičiaus poezijos knygų. Lankytojai gali susipažinti ir su Seimo narių – Vlado Būtėno, Juozo Nekrošiaus, Mindaugo Briedžio, Vytauto Aleksandro Cinausko, Egidijaus Vareikio, Pauliaus Saudargo, Viktoro Rinkevičiaus, Laimutės Matkevičienės, Juozo Palionio, Kęstučio Vilkausko – eilėraščiais.

Norisi tikėtis, kad ši paroda leis kitomis akimis pažvelgti į politikus – juk poezijos galia neišmatuojama, nereikia didelių susibūrimų, aikščių, kad ji atlieptų kažkieno sielos ilgesį, paguostų širdį. Pagaliau poezija gali tapti ir tikra laisvės kalba. Skaitykloje parodą galima apžiūrėti nuo gegužės 23 iki birželio 13 dienos.

Parodą rengė Rasa Praninskienė ir Saulė Čužienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos
Informacijos ir komunikacijos departamento Bendrosios ir bibliografinės informacijos skyriaus vyriausiosios specialistės.

Parašykite komentarą

Top