Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Skubos tvarka: Seimas pritarė siūlymui surengti Lietuvoje karines pratybas

Skubos tvarka: Seimas pritarė siūlymui surengti Lietuvoje karines pratybas

Seimas nutarimu pritarė siūlymui birželio 3–15 d. Lietuvos Respublikos teritorijoje surengti bendras Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių karinių vienetų tarptautines karines pratybas „Kardo kirtis 2018“ (angl. „Saber Strike 2018“), kuriose vienu metu dalyvaus ne daugiau kaip 6600 kitų valstybių karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų.

„Pagrindinis tikslas – treniruoti Lietuvos Respublikos ginkluotąsias pajėgas, vykdyti Valstybės ginkluotos gynybos koncepcijoje nustatytas operacijas Lietuvos Respublikos teritorijoje, savarankiškai ir kartu su NATO ir sąjungininkų pajėgomis. Nutarimo projektas bus įgyvendinamas iš bendrų krašto apsaugos sistemai skirtų valstybės biudžeto asignavimų“, – projekto pristatymo metu sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

Nutarimu taip pat leista nuo gegužės 17 d. į Lietuvos Respublikos teritoriją atvykti ne daugiau kaip 6600 kitų valstybių karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų dalyvauti bendrose Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių karinių vienetų tarptautinėse karinėse pratybose „Kardo kirtis 2018“ ir iki 2018 m. birželio 30 d. būti Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Nutarimas „Dėl tarptautinių karinių pratybų „Kardo kirtis 2018“ piimtas ypatingos skubos tvarka už balsavus 89, prieš – vienam Seimo nariui.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top