Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Pasigirdo raginimų imtis veiksmų prieš korupciją Europos Parlamente

Pasigirdo raginimų imtis veiksmų prieš korupciją Europos Parlamente

www.siandien.info

Iš graikų europarlamentarės dėl korupcijos tyrimo atimtos EP vicepirmininkės pareigos.

„Graikų europarlamentarės Evos Kaili, kaip Europos Parlamento pirmininkės pavaduotojos, pareigos šeštadienį buvo sustabdytos dėl korupcijos tyrimo, metančio šešėlį ir ant keturių kitų asmenų bei Pasaulio futbolo čempionato šeimininko Kataro” – pranešė BNS.

Europarlamentarė Eva Kaili. AP nuotr.

Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola (Roberta Mecola) „nusprendė iškart sustabdyti visus įgaliojimus, pareigas ir užduotis, kurios buvo pavestos Evai Kaili kaip Europos Parlamento pirmininkės pavaduotojai“.

Anksčiau R. Metsola socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad EP „griežtai nepritaria korupcijai“ ir kaip galėdamas padės tyrimui. Socialistė E. Kaili penktadienį buvo areštuota – praėjus kelioms valandoms po to, kai apklausai buvo sulaikyti dar keturi įtariamieji. Kilus pasipiktinimui pasigirdo raginimų imtis veiksmų prieš korupciją Europos Parlamente.

„Daug dešimtmečių Parlamentas leido plėtotis nebaudžiamumo kultūrai… negriežtomis finansinėmis taisyklėmis bei kontrole ir visišku nepriklausomos (ar išvis bet kokios) etinės priežiūros nebuvimu“, – sakė antikorupcinės organizacijos „Transparency International“ direktorius Michielis van Hultenas (Michilis van Hultenas). EP Žaliųjų frakcija paragino nuodugniai ištirti įtarimus dėl Kataro kyšininkavimo. „Privalome griežtinti savo taisykles, kad to nebegalėtų būti“, – pabrėžė frakcija.

Parašykite komentarą

Top