Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Vėl uždarė savivaldybes, tačiau žada paramą

Vėl uždarė savivaldybes, tačiau žada paramą

www.siandien.info

Sveikatos apsaugos ministerija Vyriausybei pasiūlė karantino režimo trukmę visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje pratęsti dar vienam mėnesiui iki 2021 m balandžio 30 d. 24:00 valandos.

Vyriausybė šiam pasiūlymui pritarė.

Taip siūloma nustatyti asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimą laikotarpiu nuo 2021 m. kovo 27 d. 00:00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24:00 valandos. Siūloma leisti judėjimą tik tarp „žiedinių“ savivaldybių ir esant kitoms svarbioms priežastims.

Vyriausybei patvirtinus subsidijų skyrimo ir administravimo tvarką nuo karantino nukentėjusiems savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims, paraiškas gauti subsidijas bus galima teikti jau nuo kovo 29 dienos.

„Suprantame, kad ilgą laiką išbūti be pajamų tikrai sudėtinga, todėl šį kartą orientuojamės į individualiai dirbančius asmenis, kuriems tokia veikla yra pagrindinė. Ji per karantiną buvo suvaržyta ir ja užsiimantys asmenys liko praktiškai be jokių pajamų. Paramą tiesiogiai susiejome su sumokėtais mokesčiais, taigi kuo daugiau jų sumokėta, tuo parama bus reikšmingesnė“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Paramą galės gauti asmenys, vykdantys individualią veiklą, kuri įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Parama savarankiškai dirbantiems pagal pažymą asmenims bus susieta su 2019 m. apskaičiuotu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), o dirbantiesiems pagal verslo liudijimą – su sumokėto nustatyto fiksuoto dydžio pajamų mokesčio suma. Parama sieks 100 proc. apskaičiuotos ir (arba) sumokėtos GPM sumos, ne mažiau kaip 100 Eur ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų (MMA) – tai sudaro beveik 11 tūkst. eurų.

Jei veikla buvo vykdoma ir pagal pažymą, ir pagal verslo liudijimą, tuomet paramos dydis bus sumuojamas, bet taip pat negalės viršyti 18 MMA. Ši subsidija papildys šiuo metu individuliai dirbantiems asmenims Užimtumo tarnybos skiriamą kasmėnesinę 260 eurų išmoką.

Subsidiją galės gauti gyventojai, kurie individualiai ar su verslo liudijimu bus dirbę ne trumpiau kaip tris mėnesius per pastaruosius metus, o jų pajamos iš kitokios veiklos per 2019 metus neviršijo 12 minimalių algų (7284 Eur).

Paraiškas gauti subsidiją reikės pateikti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje „Mano VMI“. Jos bus priimamos iki šių metų birželio 1 dienos.

20 mln. eurų šiai paramos priemonei bus skirta iš antrojo paramos paketo, kuriame taip pat – jau teikiamos darbuotojų testavimo ir turgavietės mokesčio kompensacijos bei greitu metu startuosiančios subsidijos labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms.

Parašykite komentarą

Top