Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Visuomenininkai kviečia kartu vykti į Punios šilą

Visuomenininkai kviečia kartu vykti į Punios šilą

www.siandien.info

Prasidėjus Punios šilo rezervato plano viešam derinimui su visuomene ir matydami, kad Aplinkos ministerija ketina steigi nevientisą rezervatą, o su „skylėmis“, vadinamomis genetinių medynų draustiniais, nevyriausybinės organizacijos, visuomenininkai ir gamtosaugos ekspertai reiškia susirūpinimą dėl nepakankamos vienos vertingiausių mūsų sengirių apsaugos.

Gegužės 21 dieną, penktadienį, rengiame ekskursiją Punios šile „Pamatyk savo akimis“, kurioje visuomenės nariai galės savo akimis įsitikinti, kaip atrodo Punios šilo sengirė, ir kaip – joje išskirti ir miškininkų tvarkomi genetiniai medynai“, – rašoma pranešime.

„Nepaisant skambaus Aplinkos ministerijos pareiškimo apie penkiskart didinamą Punios šilo rezervatą, nutylima, jog vienai vertingiausių Lietuvos sengirių numatoma apsauga yra nepakankama“ – teigia vienas iš Punios šilo išsaugojimo judėjimo sumanytojų, Baltijos aplinkos forumo direktorius, gamtos apsaugos ekspertas Žymantas Morkvėnas.

Paminklas sengirėms Punios šile.

Pasak jo, nors kadencijos pradžioje aplinkos ministras Simonas Gentvilas žadėjo ištaisyti savo pirmtako klaidas ir įsteigti visą Punios šilą apimantį gamtinį rezervatą, šį sumanymą Lietuvos visuomenei pateikė lyg gražiai išdabintą Trojos arklį – rezervato planą su beveik 300 hektarų ploto „skylėmis“, kuriose ir toliau gali burgzti pjūklai.

Gegužės 21 d., penktadienį, 12.45 val. renkamasi prie įėjimo į Punios šilo pažintinį taką, automobilių aikštelėje prie informacinio stendo:

Į apsilankymą Punios šile ir susitikimą su visuomenininkais pakviesta Aplinkos ministerijos vadovybė.

Dalyvius lydės ir savo komentarais dalinsis mokslininkai ir gamtosaugos ekspertai: Vytauto Didžiojo universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto lektorius dr. Žydrūnas Preikša, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro gamtosaugos ekspertas Vytautas Uselis,

Nemuno kilpų regioninio parko ekologas Renatas Jakaitis.

Kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti, kartu aplankyti sengirę, pakalbinti ekspertus ir parodyti plačiajai visuomenei, kaip atrodo „tvarkomi“ genetiniai medynai.

Renginyje laikysimės karantino nustatytų reikalavimų. Kviečiame užsirašyti į renginį.

Parašykite komentarą

Top