Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Penktadienis, balandžio 17 diena: ir toliau raginama maksimaliai vengti žmonių susibūrimų

Penktadienis, balandžio 17 diena: ir toliau raginama maksimaliai vengti žmonių susibūrimų

www.siandien.info, Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas 33-iasis mirties nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Žmogus mirė Kauno klinikinėje ligoninėje. Mirusysis priklausė rizikos grupei.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems.


Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.

Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, profilaktiškai atliekamas sveikatos priežiūros specialistų testavimas leidžia garantuoti saugumą. Tiek pačių medikų, tiek ir pacientų.

„Išaugusios profilaktinių sveikatos priežiūros specialistų testavimo apimtys džiugina. Taip galime užkirsti kelią infekcijos išplitimui gydymo įstaigos ir iš esmės užtikrinti, kad dėl mūsų visų besiaukojantys medikai jaustųsi saugūs. Ne kartą sakiau, kad medikai, kovojantys pirmosiose fronto linijose, yra tie žmonės, be kurių šioje sudėtingoje situacijoje negalime tikėtis sėkmės istorijų. Ačiū už tą viltį, kurią savo profesionalumu kuriate“, – sako ministras A. Veryga.

Nuo balandžio 6 d. iki balandžio 15 d. atitinkamai atlikti 269, 591, 661, 710, 932, 800,187, 72, 276, 854 profilaktiniai tyrimai medikams.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, atsižvelgus į rizikas, kurias esant parodė infekcijos plitimo atvejai gydymo įstaigose, nuspręsta, tikrinti sveikatos priežiūros specialistus profilaktiškai. Pirmiausia testuojami turėtų būti medikai, dirbantys slaugos, palaikomojo gydymo įstaigose, taip pat reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių bei greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai.

Nustatyta, kad, testuojant sveikatos priežiūros specialistus, turi būti laikomasi prioriteto tvarkos – kita prioriteto grupė gali būti tiriama tik tada, kai bus ištirti visi prieš tai nurodytos prioriteto grupės ėminiai.
Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Siekiant stabilizuoti padėtį Nemenčinėje, kurioje kilo koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkis, Vilniaus rajono savivaldybei pavesta testuoti suaugusius šio miesto gyventojus. Tam turi būti sudarytos mobilios brigados, įkurtas mobilusis punktas.

Taip pat, siekiant užkirsti kelią tolimesniam infekcijos plitimui, imtasi priemonių ir pačiame mieste – vykdoma karantino režimo laikymosi kontrolė, tikrinamos mieste ir greta jo esančios slaugos, globos ir kitos įstaigos.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, tai yra pirmasis atvejis šalyje, kai bus testuojami ne konkrečios gydymo įstaigos darbuotojai, pacientai, bet viso miesto suaugę gyventojai.

„Situacija vertinama kaip rimta. Dėl šios priežasties savaitei gyvenimo tempas mieste pristabdytas. Taip pat imamasi naujų priemonių – suaugusių gyventojų testavimo.

Tam pirmą kartą bus pasitelkiami ne tik molekuliniai PGR tyrimai, bet ir greitieji serologiniai testai“, – sako ministras A. Veryga.

Operacijų vadovo sprendimu, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), policijos įstaigoms ir kitoms atsakingoms institucijoms Nemenčinėje pavesta vykdyti griežtą karantino režimo priemonių kontrolę.

Žmonėms, atsisakantiems arba vengiantiems jiems paskirto hospitalizavimo ar izoliavimo arba pažeidžiantiems izoliavimo reikalavimus, bus taikomas būtinas izoliavimas ar hospitalizavimas, vadovaujantis įstatymų nustatyta tvarka.

Be to, numatyta, kad situacijai Nemenčinėje valdyti, esant reikalui, gali būti pasitelkiama Lietuvos kariuomenė.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad draudimas atvykti į Nemenčinės miestą, išskyrus grįžtančiųjų į Nemenčinę miesto gyventojų, iš kitų miestų atvykstančiųjų, dirbančių Nemenčinės mieste, taip pat žmonių, turinčių NVSC leidimą, galioja nuo balandžio 16 d. 7 valandos ryto ir tęsis iki balandžio 23 dienos 24 val.

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 27 d. 24 val.

Parašykite komentarą

Top