Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Pokalbis apie Europos Vadovų Tarybos susitikimą bei galimas sankcijas Baltarusijai

Pokalbis apie Europos Vadovų Tarybos susitikimą bei galimas sankcijas Baltarusijai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį telefonu kalbėdamasis su Vokietijos federaline kanclere Angela Merkel aptarė trečiadienį vyksiantį nuotolinį Europos Vadovų Tarybos susitikimą bei galimas sankcijas Baltarusijai.

Trečiadienį vyksiančio vadovų susitikimo metu ketinama apsikeisti nuomonėmis ir vertinimais dėl įvykių Baltarusijoje, bus aptariamas galimų sankcijų klausimas.

Šalies vadovų pokalbio metu federalinė kanclerė padėkojo Lietuvai už pagalbą, suteiktą Sviatlanai Cichanouskajai ir domėjosi jos būkle bei ateities planais.

A.Merkel informavo Prezidentą apie antradienį ryte įvyksiantį jos pokalbį su Rusijos prezidentu. Berlynas šiuo metu taip pat diplomatiniais kanalais bando susisiekti su Aliaksandru Lukašenka, siekiant suvaldyti susiklosčiusią situaciją.

Šalių vadovų pokalbio metu aptarta ir galima parama pilietinės visuomenės Baltarusijoje stiprinimui.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos „labai įdėmiai“ stebi padėtį Baltarusijoje, kurioje opozicijos šalininkų protestai didina spaudimą autoritariniam lyderiui Aliaksandrui Lukašenkai atsistatydinti po ginčijamų prezidento rinkimų.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda per pirmadienį vykusius susitikimus su Seimo ir Vyriausybės atstovais aptarė sparčiai kintančią situaciją Baltarusijoje bei išsakė lūkestį, kad visos Lietuvos institucijos turi glaudžiai koordinuoti savo veiklą.

Susitikimuose aptartos galimos sankcijos Baltarusijos režimui. Juose kalbėta apie šalies institucijų pasirengimą galimam pabėgėlių priėmimui.

Susitikime su Seimo Pirmininku, užsienio reikalų ministru, frakcijų vadovais bei Europos reikalų, Užsienio reikalų bei Nacionalinio saugumo komitetų pirmininkais buvo aptarta antradienį vyksianti neeilinė Seimo sesija. Susitikimo metu konstatuota, kad visos parlamentinės partijos remia Prezidento siūlymus dėl situacijos Baltarusijoje sprendimo. Susitikime Prezidentas konstatavo, kad parlamentinė diplomatija šiuo metu svarbi kaip niekad.

„Seimo narių kontaktai su Europos Parlamentu, ES šalių parlamentais, komitetais ir frakcijomis pristatant padėtį Baltarusijoje bei raginant aktyviai reaguoti yra būtini. JAV, JK bei tarptautinės organizacijos taip pat yra mums svarbūs partneriai, todėl būtina išnaudoti visus turimus instrumentus bei kontaktus“, – teigė šalies vadovas.

Parašykite komentarą

Top