Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris jau prekyboje

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris jau prekyboje

„Miškų reforma: diversija ir sabotažas valstybės mastu“.
Taip tvirtina buvęs Telšių miškų urėdijos girininkas Petras Būdvytis. Jo nuomone, dabartinės valstybinės miškų urėdijos niekas nekontroliuoja, o atkurti išdraskytas buvusias urėdijas, kurių dauguma Lietuvoje buvo įkurtos 1918 metais, įmanoma, bet bus sunku.

„Regioniniai padaliniai visiškai neteko savarankiškumo. Neliko sveikos konkurencijos tarp jų. Padalinių vadovai, be komandos iš Vilniaus, nesprendžia, galima sakyti, nieko. Pasikalbu su kolegomis miškininkais, visi sako, kad nėra motyvacijos dirbti, plaukiame pasroviui, laukiam, kol Vilnius ką nors nurodys. O nurodyti nelabai ir yra kam, nes specialistai centrinėje įmonėje keičiasi gana dažnai.

Keleto buvusių kolegų paklausiau, ar turi kokį tolimesnį tikslą pasodinti ir puoselėti, tarkime, ąžuolyną maumedyną, nutiesti miško kelią, padėti seniūnijai ar bendruomenei kurti parką? Atsakymas: gal juokauji, Vilnius nieko neleidžia…

Ir iš finansinės – ekonominės pusės – ši miškų reforma labai nevykusi, jau šiais metais žadami milijoniniai nuostoliai, ko nebuvo per visą urėdijų istoriją, nors ir krizės buvo, ir medienos kainų kritimai buvo ne vieną kartą.

Niekas dabartinės valstybinės miškų urėdijos nekontroliuoja, viską sprendžia patys, o tai sudaro puikias sąlygas valstybės lėšų švaistymui“, – sakė laikraščiui ŠIANDIEN buvęs girininkas Petras Būdvytis.

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris jau prekyboje. Visada įsigysite „Norfoje“, bet patogiau prenumeruoti.

Parašykite komentarą

Top