Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Pradėjo svarstyti Odontologijos praktikos įstatymo pakeitimus

Pradėjo svarstyti Odontologijos praktikos įstatymo pakeitimus

Seimas spręs, ar keisti odontologų licencijavimo tvarką.

Po pristatymo už teisės aktų pakeitimus balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 12, susilaikė 18 parlamentarų. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Sveikatos reikalų komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti rudens sesijoje.

Seimas pradėjo svarstyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pristatytus Odontologijos praktikos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus , kuriais siekiama skaidrinti odontologų licencijavimą.

Pagal teikiamas naujas nuostatas siūloma, kad odontologams ir burnos higienistams reikiamus dokumentus verstis jų veikla išduotų valstybės įgaliota institucija (Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba), o ne odontologų asociacija, kaip yra šiuo metu.

Anot pataisų iniciatorių, odontologų veiklos licencijavimo perkėlimas Akreditavimo tarnybai leis ne tik didinti skaidrumą, socialinį teisingumą, aiškumą, mažinti administracinę naštą, bet ir didins kokybę, nes tarnyba vykdys visapusišką šių paslaugų priežiūrą. Be to, surinktos lėšos, priešingai nei iki šiol, pateks tiesiai į valstybės biudžetą.

„Pagal iki šiol galiojusią tvarką, norint užsiimti odontologinėmis ar burnos priežiūros paslaugomis, pirmiausia reikėjo tapti Odontologų rūmų nariu, susimokėti stojimo, o vėliau ir narystės mokestį, kuris panaudojamas rūmų poreikiams. Tik tada buvo galima pradėti vykdyti veiklą“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerija.

Teikiamomis pataisomis numatoma įteisinti, kad odontologas ar burnos priežiūros specialistas gydymo įstaigoje galėtų dirbti ne tik pagal darbo sutartį. Jis galėtų būti susijęs su ja darbo santykių esmę atitinkančiais santykiais, tai yra, dirbti mažojoje bendrijoje ar individualioje įmonėje.

Projektais būtų įstatyminiu lygiu reglamentuoti odontologinės priežiūros pagalbos įstaigų ir burnos priežiūros specialistų licencijavimo pagrindai ir tokiu būdu įgyvendinami Konstitucinio Teismo sprendimai, kad esminės ūkinės veiklos sąlygas galima nustatyti tik įstatymu.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top