Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Jonava buvo mano šalis, mano valstybė, Jonava buvo mano meilė, mano rojus…“

„Jonava buvo mano šalis, mano valstybė, Jonava buvo mano meilė, mano rojus…“

www.siandien.info

Jonavos rajono savivaldybės taryba miesto viešajai bibliotekai suteikė rašytojo, Jonavos Garbės piliečio Grigorijaus Kanovičiaus vardą. 

„Mero pasiūlytam sprendimui ketvirtadienį posėdžiavę tarybos nariai pritarė vienbalsiai.Posėdyje dalyvavę rašytojo sūnus Sergejus Kanovičius, Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky dėkojo tarybai už drąsą ir ryžtą pavadinti biblioteką G. Kanovičiaus vardu”, – rašo www.jonava.lt

www.jonava.lt nuotrauka.

Jonavos viešojoje bibliotekoje kasmet skiriama G. Kanovičiaus vardo literatūros premija.

Dvylika Jonavoje praleistų vaikystės metų padarė didžiulę įtaką rašytojo kūrybai. G. Kanovičius yra sakęs: „Aš niekados negaliu užmiršti šito miesto. Jis tikrai yra man miestų miestas. Jonava buvo mano šalis, mano valstybė, Jonava buvo mano meilė, mano rojus…“.

G. Kanovičius yra parašęs daugiau negu dešimt romanų – savotišką sagą – apie Rytų Europos žydų istorijos vingius nuo 19 amžiaus iki mūsų dienų. Tai – romanų trilogija „Žvakės vėjyje“, dilogija „Kvailių ašaros ir maldos“, romanai „Nusišypsok mums, Viešpatie“, „Ožiukas už du skatikus“, „Ir nebus vergams rojaus“, „Neatsigręžki nuo mirties“, „Žydų parkas“, „Nukirstų medžių šlamėjimas“, „Šėtono apžavai“.

Paskutinis rašytojo romanas „Miestelio romansas“ – tarsi paminklas savo šeimai, seneliams, tėvams, jų istorijai ir tradicijoms ir, žinoma, mylimam vaikystės miestui Jonavai.

„Prieš keletą dienų būtų tėvo 94-asis gimtadienis, o rytoj sukaktų 82 metai, kai jis su šeima buvo priverstas palikti Jonavą, kaip jis galvojo, visam gyvenimui. Esu nepaprastai dėkingas, kad po šitiek metų jūs grąžinote jį ir jo atmintį į Jonavą, į vaikystę prie Vilijos krantų”, – dėkojo rašytojo sūnus S. Kanovičius.

G. Kanovičius – prozininkas, kino ir teatro dramaturgas, poetas ir vertėjas, Lietuvos Nacionalinės Meno ir Kultūros premijos laureatas, gimė 1929 m. birželio 18 d. Jonavoje. Rašytojas mirė šių metų sausio 20 d. Tel Avive, Izraelyje.

Atgal

Parašykite komentarą

Top