Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Pradėtas tyrimas dėl mažamečio asmens prievartavimo, kuriame figūruoja mandato atsisakantis Seimo narys Kristijonas Bartoševičius

Pradėtas tyrimas dėl mažamečio asmens prievartavimo, kuriame figūruoja mandato atsisakantis Seimo narys Kristijonas Bartoševičius

www.siandien.info; BNS, ELTA, LRT RADIJASModesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt

Kristijonas Bartoševičius

Kristijonas Bartoševičius / E. Blaževič/LRT nuotr.

Seimo narys konservatorius Kristijonas Bartoševičius atsisako Seimo nario mandato. Pirmadienį po vidurdienio Generalinė prokuratūra paviešino informaciją, kad pradėtas tyrimas dėl mažamečio asmens prievartavimo. Prokuratūros teigimu, tyrimas pradėtas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Ikiteisminiame tyrime dėl prievartavimo ir tvirkinimo, kuriame figūruoja mandato atsisakantis Seimo narys Kristijonas Bartoševičius, minimi mažiausiai du galimai seksualiai išnaudoti vaikai, patvirtino su informacija apie tyrimą supažindinti šaltiniai.

Vienas galimai nukentėjęs vaikas yra iki 14 metų, kitas – iki 16 metų.

Generalinė prokuratūra pirmadienį atsisakė suteikti daugiau oficialios informacijos apie ikiteisminį tyrimą.

„Iš Seimo traukiuosi dėl asmeninių aplinkybių. Tai susiję su mano asmenimi, tad būtų sunku detalizuoti. Dėl vidinių išgyvenimų, kaip čia pasakyti. Dėl asmeninių aplinkybių, kurios yra susijusios su manimi, ir priėmiau tokį sprendimą. Jau pateikiau prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai. Laukiame jos sprendimo“, – LRT RADIJUI komentavo K. Bartoševičius.

K. Bartoševičius tvirtina, kad ketina atsitraukti nuo aktyvios politikos.

Jis prašo mandatą panaikinti nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo priėmimo.

K. Bartoševičius į Seimą išrinktas pagal TS-LKD sąrašą. Parlamente politikas dalyvavo Kultūros ir Ateities komitetų veikloje, priklausė Priklausomybių prevencijos komisijai.

„Dėkojam už bendrą darbą Seime, linkim sėkmės ir laukiame kito frakcijos kolegos esančio sąraše – Viliaus Semeškos“, – BNS situaciją komentavo konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

K. Bartoševičius į Seimą yra išrinktas pagal sąrašą, po jo į parlamentą pretenduoja Vilius Semeška.

Prokuratūra informacijos neteikia

Pirmadienį popiet Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė patvirtino, kad prašoma panaikinti Seimo nario teisinę neliečiamybę, tačiau teigė, kad šiuo metu neteikiama informacija nei apie pačią galimą nusikalstamą veiką, nei apie nukentėjusiuosius ar kitas tyrimo detales.

„Negaliu pasakyti, kokios priemonės bus taikomos, jei asmuo neteks teisinės neliečiamybės statuso ir bus atlikti atitinkami proceso veiksmai, tai yra ateities dalykas. Jeigu taip nutiktų, bus pranešta. <…> Šiuo metu detalesnė informacija neteikiama. <…>

Tai yra, visų pirma, mes kalbame apie ikiteisminį tyrimą susijusį su mažamečiais, nepilnamečiais, jaunesniais nei 16 metų asmenimis ir kalbame apie galimai įvykdytas seksualinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Dar kartą noriu pabrėžti, kad minimas Seimo narys neturi įtariamojo statuso, dėl to, kad jis šiuo metu turi teisinę neliečiamybę, tai nėra įtariamasis. Tyrimas yra atliekamas dėl šių veikų ir siekiant nepakenkti tyrimui, šiuo metu negalima skelbti detalesnės informacijos“, – sakė E. Martinonienė.

VRK antradienį spręs dėl K. Bartoševičiaus mandato Seime panaikinimo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį planuoja spręsti dėl konservatoriaus Kristijono Bartoševičiaus įgaliojimų panaikinimo Seime.

„Klausimas dėl Seimo nario įgaliojimų nutrūkimo nesuėjus terminui įtrauktas į rytdienos VRK posėdžio darbotvarkę“, – pirmadienį BNS informavo VRK atstovė Indrė Ramanavičienė.

Rinkimų kodeksas numato, kad Seimo nario įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, kai jis atsistatydina pateikęs atitinkamą pareiškimą.

Toks pareiškimas turi būti įteiktas asmeniškai arba pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu, arba patvirtintas notarine tvarka ir pateiktas Vyriausiajai rinkimų komisijai.

VRK K. Bartoševičiaus atsisakymą gavo elektroniniu paštu sausio 20 dieną, penktadienį, apie 20 valandą. Pareiškimas pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu.

VRK neturi pagrindo atidėti šio klausimo svarstymą, nepaisant to, kad Generalinė prokuratūra pranešė prašysianti panaikinti šio Seimo nario teisinę neliečiamybę.

Seimo narį užgulė rimti nemalonumai

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen informuodama apie 2022 m. lapkričio 15 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje.

Nida Grunskienė

Nida Grunskienė / L. Balandžio/BNS nuotr.

Pagal šiuos straipsnius numatoma atsakomybė už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą.

Baudžiamasis kodeksas skelbia, jog 150 straipsnio 4 dalis apibrėžia įtarimus asmeniui, kuris, įtariamas prievartavimu prieš mažametį asmenį.

Toks nusikaltimas baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki trylikos metų.

Baudžiamojo kodekso 153 straipsnio 1 dalyje nurodoma, kad tai įtarimai, susiję su nepilnamečio, jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimu.

Už tokį nusikaltimą baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

BK 150 straipsnio 3 dalyje nurodoma, jog tai seksualinio prievartavimo nusikaltimas prieš nepilnametį asmenį, už tai BK numatyta bausmė nuo dvejų iki dešimties metų.

Seimo Pirmininkei adresuotame rašte generalinė prokurorė N. Grunskienė nurodė, kad, remiantis šiame tyrime surinktais duomenimis, būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti šios kadencijos Seimo narį Kristijoną Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises Seimo statuto 23 straipsnyje nustatyta tvarka.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio nuostatomis, Lietuvos Respublikos Seimo nario asmuo neliečiamas, o Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Seimo statuto 22 ir 23 straipsniai nustato, kad dėl Seimo nario neliečiamybės atėmimo į Seimą turi kreiptis Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras.

Portalas LRT.lt su klausimais apie prokuratūros pranešimą kreipėsi į patį K. Bartoševičių. Šis tvirtino, jog tai, kad buvo kreiptasi dėl neliečiamybės panaikinimo, jam yra naujiena. Jis taip pat tvirtino, kad mandato atsisako ne dėl pradėto tyrimo.

„Tiesą pasakius, aš nieko nežinau“, – sakė K. Bartoševičius.

K. Bartoševičius į Seimą išrinktas 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. 2020 metų Seimo rinkimų anketoje politikas nurodo, kad yra nevedęs.

Pagal išsilavinimą jis yra anglų kalbos mokytojas, dirbo Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

Parašykite komentarą

Top