Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Prezidentas dalyvavo JAV karių bataliono naujos stovyklos „Herkus“ atidarymo ceremonijoje Pabradėje

Prezidentas dalyvavo JAV karių bataliono naujos stovyklos „Herkus“ atidarymo ceremonijoje Pabradėje

www. siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį dalyvavo JAV karių bataliono rotacijos sutikimo ir jiems skirtos naujos stovyklos „Herkus“ atidarymo ceremonijoje Pabradėje.

Pabradės poligone šiuo metu yra dislokuotas sunkusis JAV batalionas su tankais „Abrams“ ir kovos mašinomis „Bradley“ iš Kanzaso valstijos. Daugiau nei 400 karių batalionas pakeitė išvykstantį kitą sunkųjį JAV batalioną, dislokuotą Lietuvoje nuo 2020 m. gruodžio.

„Džiaugiamės matydami jau ketvirtą JAV karių batalioną Lietuvoje. Ypač džiugina tai, kad jis dislokavosi be pertraukos ir vyksta nuolatinė JAV karių rotacija į Lietuvą. Tai yra mūsų saugumo garantas ir prioritetas. Esame dėkingi JAV už karinį buvimą Lietuvoje, tai nepamainomas atgrasymo faktorius“, – sakė Prezidentas.

lrp.lt nuotr.

Pabradėje atidarytoje naujoje JAV kariams skirtoje stovykloje „Herkus“ telpa per 200 gyvenamųjų konteinerių, čia įrengtos tarnybinės patalpos, transporto aikštelės, veikia valgykla. Projekto vertė siekia 7 mln. Eur.

Pasak Prezidento, Lietuvos prioritetas yra sukurti JAV pajėgoms nuolatinius namus Lietuvoje, tinkamą infrastruktūrą, todėl bus investuojama į naujo poligono Lietuvoje kūrimą.

„Naujas poligonas sudarys sąlygas išlaikyti ir siekti nuolatinio JAV karių buvimo Lietuvoje, užtikrins NATO priešakinio bataliono ir kitų užsienio karinių vienetų, dislokuotų Lietuvoje, ilgalaikes investicijas bei treniravimąsi su Lietuvos ir sąjungininkų kariuomenėmis. Artimiausiame Valstybės gynimo tarybos posėdyje priimsime strateginius sprendimus dėl naujo poligono steigimo ir vystymo“, – teigė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, Lietuva planuoja ir toliau aktyviai bendradarbiauti su JAV pajėgumų stiprinimo srityje. Numatoma per ateinančius penkerius metus iš JAV įsigyti karinės technikos ir amunicijos už daugiau nei 500 mln. JAV dolerių.

Parašykite komentarą

Top