Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Konservatoriai užsimena apie kultūros ministrės galimą interpeliaciją

Konservatoriai užsimena apie kultūros ministrės galimą interpeliaciją

,,Seimo posėdžių salėje svarstant Kultūros rėmimo fondo bei Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymų pakeitimo projektus, Seimo nariai dalyvavo absurdo spektaklyje, kai projektai parlamentarams buvo pateikti visiškai nepasiruošus ir net nesugebant pagrįsti jų reikalingumo”, – pranešė Seimo TS -LKD frakcija.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson : „Esu ne kartą sakiusi, jog įstatymai galioja visiems”. Ministerijos nuotr.

„Kai ministerijos atstovai Seimo posėdžio metu pristatinėjo šiuos įstatymų pakeitimo projektus, apėmė gėdos jausmas, nes jų nesugebėta net normaliai išaiškinti, – sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Kultūros komiteto narys Vytautas Kernagis. – Dar pavasarį ministrė Liana Ruokytė-Jonsson žadėjo Seimui pristatyti kultūros sričiai seniai reikalingus įstatymų projektus, tačiau į pavasario sesiją nesuspėjus nieko panašaus įtraukti, tikėtasi, kad ministerija suspės tai padaryti rudenį. Tačiau šiandien pamatėme, kad kultūros ministrė dirba visiškai nekompetentingai. Kritikos turėjome ne tik mes, opozicija, bet ir ją delegavusi frakcija, kuri viešai sugėdino ministrę ir nepritarė jos vadovaujamos ministerijos pasiūlymams“.

Seimo TS-LKD frakcijos narys, Kultūros komiteto narys prof. Vytautas Juozapaitis dar griežčiau sureagavo į Kultūros ministerijos pristatytus įstatymų projektus ir dėl tokios ministrės nekompetencijos pasiūlė jai pačiai trauktis iš pareigų, o jei toks „profesionalų“ Vyriausybės neprofesionalumas ir toliau kartosis, opozicija svarstysianti klausimą apie interpeliaciją ministrei.

„Šiandien pamatėme situaciją, kai „karalius nuogas“. Ministrė vengia susitikimų su kultūros bendruomenėmis, išsisukinėja nuo viešo savo nuomonės reiškimo kultūros bendruomenei aktualiais klausimais, o kai Kultūros ministerijos parengti „perliukai“ iškyla į viešumą, belieka tik gūžčioti pečiais nieko apie juos nesupratus“, – apibendrino prof. V. Juozapaitis.

lrs.lt, verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top