Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Prezidentas užsuko į restoraną, kuris neprašo Galimybių paso

Prezidentas užsuko į restoraną, kuris neprašo Galimybių paso

www.siandien.info

lrp.lt nuotrauka

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien lankosi Mažeikių rajone esančioje „Orlen Lietuva“ naftos perdirbimo produktų gamykloje. Vizito metu Prezidentas su įmonės vadovais aptarė daugiamilijoninį investicinį projektą, o susitikime su įmonės darbuotojais – vienos didžiausių profesinių sąjungų Lietuvoje veiklą.

Įmonės atstovai Prezidentui pristatė ateinančių penkerių metų strateginį planą ir patvirtintą 641 mln. eurų investicinį projektą. Juo siekiama efektyvesnio produktų perdirbimo, kuris prisidėtų prie didesnio įmonės konkurencinio atsparumo ir bendro taršos mažinimo.

„PKN Orlen“ atėjimas į Lietuvą žymėjo strateginės Lietuvos ir Lenkijos energetinės partnerystės pradžią, kuri kasmet vis stiprėjo. Sėkmingai įgyvendintas naujasis investicinis projektas dar labiau sustiprins mūsų ryšį, pagerins įmonės efektyvumą ir prisidės prie regiono ekonominės plėtros. Tikiuosi, kad artimiausioje ateityje įmonė dės visas pastangas, jog būtų pasiekti kuo žalesni ir tvaresni veiklos būdai“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, pagirtina, kad įmonė jau planuoja scenarijus, kaip praplėsti savo produktų asortimentą, investuoti į atsinaujinančios energetikos projektus. Lietuvai reikšmingas įmonės įdirbis tokiose srityse kaip žaliojo vandenilio gamyba.

Prezidentas su bendrovės atstovais aptarė strategiją ir ateities veiklos planus prisidedant prie Žaliojo kurso ir Klimato politikos tikslų. Anot įmonės atstovų, investicijos leis iš mažesnio žaliavinės naftos kiekio pagaminti didesnį perdirbtos naftos kiekį, taip sumažinant Mažeikių gamyklos taršą aplinkai.

Valstybės vadovas savo vizito metu taip pat aplankė gamyklos gamybinę teritoriją, susitiko su įmonės darbuotojais, Naftininkų profesinės sąjungos atstovais. Prezidentas pasidžiaugė dėl aktyvios darbuotojų atstovų veiklos. Anot šalies vadovo, socialinis dialogas tarp darbuotojų ir darbdavio padeda kurti tinkamą motyvaciją ir pagarbos kultūrą įmonėje, yra naudingas abiem dialogo pusėms.

Susitikime dalyvavo Lenkijos vicepremjeras ir iždo ministras Jacekas Sasinas, energetikos ministras Dainius Kreivys, „PKN Orlen“ prezidentas ir valdybos pirmininkas Danielis Obajtekas, AB „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Michalas Rudnickis, Lenkijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska.

Po to  prezidentas Gitanas Nausėda užsuko į namų restoraną „Pasaulio pakrašty“. Šis   restoranas prieš kurį laiką išreiškė griežtą priešišką poziciją prieš galimybių pasus.

„Mūsų šiandienos svečiai… Gali būti pačiame pasaulio pakraštyje ir tie, kas labai norės, vis tiek ras…. Džiaugiamės, kad turėjome garbės susipažinti iš arčiau su mūsų šalies vadovu“, – po nuotrauka rašoma namų restorano feisbuko paskyroje.

Rugpjūtį restorano paskyroje buvo paviešintas toks įrašas: „Nuo šių metų rugsėjo 14 dienos visos Lietuvos maitinimo įstaigos savo klientus galės priimti tik su galimybių pasu. Tik šį dokumentą turintys žmonės turės teisę naudotis šiomis paslaugomis. Taip mūsų vyriausybė nusprendė apsaugoti dalį visuomenės nuo nepaskiepytų žmonių. Kad apsisaugotume nuo pavojingų kontaktų ir nepaliktume nuskriaustų… Oficialiai pranešame – nuo rugsėjo 14 dienos mūsų restoranėlyje galės lankytis tik Nepasiskiepiję žmonės. Taip prisidėsime prie visų mūsų saugumo, ir išlaikysime galimybę visiems turėti pasirinkimo teisę. Priimsime ir Pasiskiepijusius, bet tik su asmenine atsakomybe, kad neturėsime vieni kitiems pretenzijų. Mes, paprastų tėvų paprasti vaikai, pasiliekame galimybę išlikti Žmonėmis Visiems!“

Parašykite komentarą

Top