Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Neužregistruotų ir mikrolusto neturinčių gyvūnų šeimininkams gresia bauda iki 550 eurų

Neužregistruotų ir mikrolusto neturinčių gyvūnų šeimininkams gresia bauda iki 550 eurų

www.siandien.info

Sekmadienį baigėsi terminas, iki kada Lietuvos gyventojai privalėjo paženklinti savo augintinius – kates, šunis ir šeškus. Prieš metus, priimant įstatymą Seime, Viktoras Pranckietis, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, atkreipė dėmesį, kad per tokį trumpą laiką – vos kelis mėnesius – gyventojai nespės įvykdyti savo prievolės laiku.

lrs.lt nuotr.

Katės, šunys ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Už katės, šuns ir šeško paženklinimą mikroschema ir įregistravimą Gyvūnų augintinių registre atsako jų laikytojas ar savininkas. Neužregistruotų ir mikrolusto neturinčių gyvūnų šeimininkams gali grėsti bauda iki 550 eurų. 2022 m. gegužės 1 d. duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 287 762 augintiniai.

Pasibaigus ženklinimo terminui, jis konstatuoja: gyventojai iš tikrųjų to padaryti nespėjo, vadinasi, tūkstančiai savininkų nuo šio pirmadienio priversti jaustis pažeidėjais.

Vokiečių aviganė Arga. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Seimo narys pernai siūlė, kad valstybė suženklinti gyvūnus leistų iki 2025 m. gegužės 1 d. – tai yra trejais metais ilgiau. 2021 m. kovo 30 d. priimant Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, Seimas vieno balso persvara buvo linkęs nukelti terminą. Vis dėlto netrukus šiuo klausimu perbalsavus, liko galioti 2022 m. gegužės 1 d. terminas.


„Tuo metu Seimas neišgirdo mano argumentų. Gerai, kad operatyviai rūpinamės gyvūnų gerove, vis dėlto gyvenimas parodė, kad skubėdami nepagalvojome pasirūpinti gyvūnų savininkų gerove“, – sako V. Pranckietis.

Parašykite komentarą

Top