Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lietuvos valstybė švenčia Vasario 16 -ąją

Lietuvos valstybė švenčia Vasario 16 -ąją

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Vilniuje laukia nepakartojamas vienybės jausmas ir renginiai, koncertas.

Į miesto centrą visus kviečiame atvykti nemokamu viešuoju transportu!

Vasario 16-osios renginiai:

8.30 val. Rasų kapinės
1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto Signatarų pagerbimas.
10.00 val. Katedros aikštė

Vasario 16-osios jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“

Tai graži tradicija, kuomet iš visos Lietuvos susirinkęs jaunimas žygiuoja istorinėmis sostinės senamiesčio gatvėmis, aplanko svarbias Valstybės istorijoje vietas, prisimena lemtingus mūsų valstybei bei tautos istorijai įvykius ir pagerbia Nepriklausomos Lietuvos kūrėjų atminimą.

Vilnius kviečia jaunimą iš visos Lietuvos Vasario 16-ąją švęsti smagiai – pasipuošus geltona-žalia-raudona ir pakilia nuotaika vieningai dalyvauti eisenoje „Lietuvos valstybės keliu“ ir išreikšti savo pilietiškumą, bendrystę ir meilę Tėvynei.

„Lietuvos valstybės kelias“ ves Pilies, Didžiąja ir Aušros Vartų gatvėmis.
Iš senosios Lietuvos valstybės centro – iš Šventaragio slėnio, nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi didieji kunigaikščiai – bus einama pro Signatarų namus, Vilniaus rotušę iki Jono Basanavičiaus aikštės ir Didžiojo Vilniaus seimo rūmų.

Rasų kapinėse pagerbsime Vasario 16-osios akto signatarų Jono Basanavičiaus, Mykolo Biržiškos ir Jono Vileišio, už Tėvynės laisvę žuvusių savanorių kapus.

Tai kelias – jungiantis mus su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais. Einame juo, kad nusilenktume protėviams ir prisimintume turintys savo namus istorijoje.

12.00 val. Simono Daukanto aikštė
Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija.

12.30 val.Vilniaus arkikatedros bazilika
Šv. Mišios

14.00 val. Vasario 16-osios minėjimas prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų

15.00 val. Jono Žemaičio-Vytauto paminklas

Ceremonija prie 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos pirmininko, partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo, aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos, skirta paminėti deklaracijos pasirašymo 70-ąsias metines

18.00 val. Gedimino prospektas
70 Laisvės laužų

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją Vilnius švęs įsimintinai – Gedimino prospekte šiais metais suliepsnos 70 Laisvės laužų.

Įspūdingi vienybės ir stiprybės simboliai – laužai šiemet skirti nepriklausomos Lietuvos kūrėjų ir gynėjų atminimui pagerbti ir 1949 m. vasario 16 d. Laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaracijos pasirašymo 70-osioms metinėms paminėti.

19.30 val. Katedros aikštė
Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas „Broliai“
Aistės Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ jau daug metų puoselėja tradiciją Vasario 16-ąją švęsti atliekant programą „Broliai“, skirtą Lietuvos laisvės kovų dalyvių atminimui įamžinti.

Pastaraisiais metais Nepriklausomybės šventės dvasią įžiebusios mažesnių Lietuvos miestelių žmonėms, šiemet, po ilgos pertraukos – Vasario 16-ąją „Broliai“ dainos skambės Vilniuje ir pirmą kartą pačioje sostinės širdyje – Katedros aikštėje.

Laisvės dvasią uždegančiame koncerte skambias, klausytojų labiausiai pamiltas albumo „Broliai“ dainas atliks septyni grupės „Skylė“ nariai, kuriems pritars penkių vyrų vokalinė grupė.

Taip pat pasirodys ypatingi koncerto svečiai – grupė „Taruta“, specialiai atvyksianti iš Kijevo.

Katedros aikštėje Vasario 16-osios vakare žiūrovai išvys jaudinantį muzikinį pasakojimą apie skaudų, bet įkvepiantį mūsų šalies istorijos tarpsnį, lydimą specialiai sukurtų originalių vaizdo projekcijų bei autorinės šviesų dailės.

„Brolių“ autoriai į partizanų temą gilinosi apie porą metų, dar metus užtruko įrašai bei koncertinės programos kūrimas. Albumas kartu su pristatymo turu pasirodė 2010 metais, o „Brolių“ kūrėjai ir atlikėjai – grupės „Skylė“ lyderis Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė už šį darbą buvo apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

Šventinį savaitgalį Lietuvos Trispalve nušvis sostinės šviesoforai miesto centre, Trispalve bus apšviestas ir Trijų Kryžių paminklas bei trys pagrindiniai Vilniaus tiltai – Mindaugo, Žaliasis ir Baltasis. Trispalve nušvis ir Rotušė, Filharmonija bei Katedros varpinė.

Trys pagrindinės sostinės gatvės – Gedimino ir Konstitucijos pr. ir Pilies gatvė – bus šventiškai papuoštos.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top