Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Kelias į ateitį grįstas glaudesne regionų ir centrinės valdžios sąveika“

„Kelias į ateitį grįstas glaudesne regionų ir centrinės valdžios sąveika“

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Regionų forume

Gerbiamieji,

Džiaugiuosi galėdamas Jus pasveikinti Regionų forume, skirtame aptarti svarbiausius Lietuvos savivaldos ir regionų politikos klausimus.

Pakviečiau Jus susirinkti diskusijai, nes tikiu, kad pastangos stiprinti šalies regionus turi būti vienas iš valstybės prioritetų. Matau čia svarbų vaidmenį sau ir visai Prezidentūrai.

Girdžiu ir suprantu savivaldos atstovų nuoskaudą, kad pernelyg ilgai į savivaldybių ir regionų problemas Vilniuje buvo žiūrima pro pirštus. Šalis vystėsi netolygiai, o tai reiškia – ir netvariai. Tai tikrai nebuvo vien pačių regionų problema.

Šiandien mes jau privalome ieškoti būdų, kaip mažinti regioninę atskirtį, nes daugeliu atveju ji yra susijusi ir su socialine atskirtimi. Tai trukdo įgyvendinti aktyvios socialinės ekonomikos ir socialinės politikos principus. Lengva šiame kelyje nebus, tačiau aš tikiu, kad mes galime tai padaryti.

Vienas didžiausių iššūkių yra užtikrinti pasitikėjimą ir ištirpdyti nepasitikėjimo likučius, kurie kaupėsi daug metų. Ne paslaptis, kad praeityje to pasitikėjimo trūko bendraujant nacionalinių ir savivaldos institucijų atstovams. Tai ribojo Jūsų, mieli savivaldos atstovai, galimybes efektyviai veikti.

Tai trukdė mums visiems kartu siekti bendrų tikslų.

Esu tikras, kad kelias į ateitį grįstas glaudesne regionų ir centrinės valdžios sąveika – savivaldos institucijų įgaliojimų plėtra ir galimybėmis veikti laisviau, įgaliojimais prisiimti atsakomybę už savo sprendimus ir teikti pasiūlymus ten, kur vieni problemos išspręsti negalite arba įstatymų bazė neleidžia to padaryti.

Vilčių man teikia tai, kad naujoji Vidaus reikalų ministerijos vadovybė ne iš nuogirdų žino, ką reiškia savivaldos politika. Tačiau rimto postūmio teigiama kryptimi nebus be kokybiško dialogo. Tam mes ir esame čia.

Tegu šis Regionų forumas tampa kvietimu peržiūrėti nusistovėjusį skirtingų lygių valdžios santykį.

Tegu jis skatina ne tik įvardyti esamas problemas, bet ir dalytis vertinga patirtimi bei idėjomis.

Inicijuodamas šį forumą, kviečiu tokiam dialogui, kuris padėtų sutelkti mūsų jėgas ir nukreipti bendra kryptimi.

Esu tikras, kad būtent iš vienybės turime semtis jėgų naujiems proveržiams. Todėl raginu produktyviai išnaudoti šiam renginiui skirtą laiką ir drauge kibti į bendrų sprendimų paiešką.

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Parašykite komentarą

Top